Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Turcja: Kościół obchodzi rocznicę śmierci bp. Luigi Padovese

Kościół w Turcji wspomina zamordowanego z rąk islamskiego fundamentalisty, bp. Luigi Padovese.

Msza św. sprawowana będzie w mieście Iskenderun. Celebruje ją bp Ruggero Franceschini. Kościół będzie się modlić za zamordowanego kapłana w najbliższą niedzielę, rok po jego tragicznej śmierci. Bp Ruggero Franceschini, arcybiskup Izmiru i apostolski wikariusz w Anatolii będzie przewodniczyć uroczystościom. W uroczystościach będą uczestniczyć także Nuncjusz Apostolski, ks. bp Antonio Lucibello i liczna delegacja przybyła z Watykanu. Źródła tureckie związane z lokalnym Kościołem katolickim w Turcji podają o wzroście, w ostatnim czasie antychrześcijańskiej agresji w środowiskach nacjonalistycznych i islamskich.

Bp Luigi Padovese, kapucyn jest jedną z ofiar tej antychrześcijańskiej agresji. Jego zabójca, 26-letni Murat Altun, po aresztowaniu powiedział, że zaatakował biskupa ponieważ znieważał islam, był homoseksualistą i chory umysłowo. Bp Franceschini potępił te oszczerstwa i wezwał mordercę do mówienia prawdy. Dodatkowo zabójca próbował przekonać komisję lekarską, że jest chory umysłowo. Na razie, komisja w Istambule orzekła, że Altun musi zostać w areszcie.

Śmierć Padovese nie jest incydentem. Opinii publicznej znany jest zamach na życie, ks. Andrea Santoro, katolickiego kapłana zamordowanego w 2006 w Trabzonie, morderstwo pastora protestanckiego w Malatya w 2007, czy zamach na dziennikarza Hranta Dinka w Istambule w 2007 r. Dodatkowo dochodzi do ataków i agresji fizycznej na ludzi Kościoła, zdarzają się pobicia, czy znieważanie ludzi wychodzących z kościołów. W Adanie, w ostatni Wielki Czwartek, grupa uzbrojonych młodych Turków wdarła się do kościoła próbując zamordować ks. Francisa, kapucyna z Indii. Zostali na szczęście powstrzymani przez katolików przebywających w kościele, chociaż zdążyli zdewastować miejsce kultu. (AsiaNews/PKWP/opr. TMK)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW