Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Tragedia w Hama

Syria12 maja o godz. 11.00 czworo dzieci w wieku od 6-10 lat i wraz z nauczycielką M'kashkash zostało zabitych, a sześć innych dzieci zostało rannych w wyniku ataku terrorystycznego z użyciem pocisków rakietowych na miasto al-Suqaylabiyah w północno-zachodniej części Hamy (Syria). Dzieci w tym czasie były na lekcji religii w ośrodku greckokatolickim. Pogrzeb ofiar odbył się tego samego dnia w godzinach wieczornych.

Reporter SANA oświadczył, że ugrupowania terrorystyczne, umieszczone w wielu miastach, wioskach i obszarach porozumienia w północnej Hamie i południowym Idleb, skierowały kilka pocisków rakietowych. Atak spowodował także szkody materialne w domach i obiektach cywilów, dodał reporter SANA. Jednostki armii działające w tym rejonie natychmiast zareagowały ostrzałem wyrzutni rakiet grup terrorystycznych. Jednak do tej pory nie jest jasne, kto dokładnie był odpowiedzialny za atak.

8 maja wielu cywilów, w tym dziecko, zostało rannych w wyniku ataku rakietowego na miasto Karnaz w północno-zachodniej części Hamy.

Gh.A.Hassoun

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW