Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Tornister dla Aleppo

PlecakiNa początku roku szkolnego dzieci z ogarniętego działaniami wojennymi Aleppo w Syrii dostaną plecaki szkolne z wyposażeniem ufundowane dla nich przez mieszkańców Sycowa - powiedział Polskiej Agencji Prasowej dyrektor Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie ks. prof. Waldemar Cisło.

Podkreślił jednocześnie, że w mediach pojawiły się nieprawdziwe informacje, jakoby plecaki nie zostały przekazane potrzebującym i niszczeją w magazynie.

- Nic takiego nie ma miejsca. Pragniemy podać do wiadomości, że 80 plecaków z wyposażeniem, które zostały ofiarowane przez mieszkańców Sycowa, zostało odtransportowanych przez firmę FairCargo na zlecenie Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie do portu skąd wypłyną do Bejrutu, by drogą lądową dotrzeć do syryjskich uczniów – podkreśla ks. prof. Waldemar Cisło.

Dyrektor dodał również, że w plecakach znalazły się przybory szkolne - piórniki, zeszyty, kredki czy długopisy. Dary trafią do uczniów w ogarniętym działaniami wojennymi syryjskim Aleppo. Tornistry zostały zebrane przez dzieci ze szkół podstawowych w Sycowie podczas akcji "Tornister dla Aleppo".

Ks. prof. Waldemar Cisło przyznał, że znalezienie transportu, który dostarczyłby przesyłkę w rejon świata ogarnięty wojną nie jest łatwe i trzeba czekać na okazję, by zebrane dary dotarły na miejsce bezpiecznie. Duchowny zaznaczył, że plecaki były przechowywane w dobrych warunkach. Nie ma też powodu do obaw, że nie trafią do potrzebujących.

Dodał także, że sytuacja w Aleppo jest wciąż dramatyczna. Od 20 lipca 2012 r. do 15 grudnia 2016 r. toczyły się tam krwawe walki między syryjską armią narodową i rebeliantami podczas wojny domowej. W trakcie walk zginęły setki dzieci. Wiele rodzin opuściło miasto, wiele również postanowiło zostać, wśród nich ranne, chore i osierocone dzieci, które nieustannie potrzebują pomocy.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW