Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

„Tam gdzie idzie Chrystus, tam smutek zamienia się w radość.” Arcybiskup Stanisław Gądecki

GądeckiW piątek 15 maja Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Arcybiskup Stanisław Gądecki odwiedził warszawskie biuro Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Spotkanie rozpoczęło się celebracją Eucharystii, sprawowanej w kaplicy p.w. Ducha Świętego, której przewodniczył metropolita poznański abp. Stanisław Gądecki, a koncelebrowali ją księża pracujący w Stowarzyszeniu. We Mszy św. uczestniczyli pracownicy warszawskiego, krakowskiego i poznańskiego biura Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

W słowach powitania ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor PKWP, podziękował arcybiskupowi Gądeckiemu za życzliwość i przychylność względem działań, które podejmuje PKWP. Ks. prof. Cisło podkreślił, że to dzięki przychylności Konferencji Episkopatu Polski możliwe było wprowadzenie do kalendarza Kościoła w Polsce obchodów Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym jak również zorganizowanie tak dużej i skutecznej pomocy dla prześladowanych chrześcijan w Syrii i Iraku.

W homilii arcybiskup powiedział „że ten, kto jest zakorzeniony w Chrystusie otrzymuje energię jedności”. W dalszej części swojej homilii wskazał, że jest to niezwykle ważne w takiej organizacji jak Pomoc Kościołowi w Potrzebie, która reprezentuje kościół na zewnątrz i reprezentuje drogę Chrystusa od smutku do radości. Jest to również ogromnie istotne dla wszystkich pracowników, aby nieustannie zakorzeniali się w Chrystusie, który jest źródłem mocy. Dzięki temu człowiek może dokonywać rzeczy niezwykłych i chociaż w jakiejś mierze ukoić smutek świata.

Arcybiskup podkreślił zaangażowanie Stowarzyszenia na rzecz pomocy Kościołowi prześladowanemu i ubogiemu w wielu krajach świata. Jak podkreślił metropolita, to pomaga nam dostrzec problemy Kościoła w innych krajach i nie oczekiwać pomocy, ale z nią wychodzić. „Kościół jest mocny wtedy, kiedy będzie pomagał” – podkreślił arcybiskup.

GądeckiNa zakończenie Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski na ręce dyrektora podziękował wszystkim pracownikom za pracę i zaangażowanie oraz podkreślił, że perspektywa działania PKWP jest nieskończona, racja jego istnienia jest cały czas aktualna, ponieważ sam Zbawiciel nas zapewnił, że biednych zawsze mieć będziemy.

Ks. Tomasz Grzyb

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW