Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Szlakiem chrześcijan w Iraku

Szlakiem chrześcijan w IrakuZapraszamy na spotkanie podróżnicze z pokazem zdjęć, połączonym z akcją papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie na rzecz wsparcia chrześcijan w Iraku.

Podczas spotkania organizacja katolicka Pomoc Kościołowi w Potrzebie będzie prowadziła sprzedaż raportów dot. chrześcijan - „Prześladowani i zapomniani”. Środki pozyskane z dystrybucji zostaną przeznaczone na Komitet Odbudowy Niniwy - projekt, który ma na celu odbudowę domów chrześcijańskich rodzin powracających na Równinę Niniwy [o który pisaliśmy TU]. Miasta i wsie chrześcijan z Niniwy (północny Irak) zostały zniszczone przez dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego. Kościoły palono i zamieniano na strzelnice, z kopuł świątyń zrywano krzyże, domy chrześcijan znaczono i plądrowano; nawet zabawki dla dzieci zostały podłączone pod prowizoryczne ładunki wybuchowe by wracające chrześcijańskie rodziny trafiły z powrotem do piekła.

Dziś chrześcijańskie rodziny z obozów dla uchodźców wewnętrznych w irackim Kurdystanie chcą wrócić do swoich domów wyzwolonych spod okupacji Daesh ale, by mogli godnie żyć, potrzeba odbudować ich domy i podnieść Niniwę ze zgliszcz. Komitet Odbudowy Niniwy nazwano "Planem Marshalla dla chrześcijańskich miast w Iraku”.

Data i miejsce spotkania:
15 lipca 2017 r. godz. 17.00
Restauracja Docelowo
Marszałkowska 34/50
00-554 Warszawa

Więcej informacji o spotkaniu znaleźć można na TU

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW