Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Syria: Rosyjska ruletka

Wiadomość maronickiego arcybiskupa Daszku Samira Nassara z 26 marca 2013 roku.

Należymy do maronickiego arcybiskupstwa Damaszku, jest nas sześcioro.

Kamil był najmłodszy, miał 35 lat i przygotowywał się do święceń diakonatu. Chciał być stałym diakonem. Dbał o zakrystię, pracował w recepcji i zawsze służył pomocą w ostatnich bolesnych czasach...

Wczoraj, we wtorek 26 marca 2013 r., Kamil nadzorował rozdawanie chleba i żywności dla biednych, tak jak zwykle w każdy wtorek.

O 11:30 szedł do rodzinnego domu, który stoi opuszczony od rozpoczęcia konfliktu.

Bomba spadła na drogę, którą właśnie szedł, jego ciało zostało porozrzucane na chodniku. Zwłoki zostały przewiezione do publicznej kostnicy w Damaszku, gdzie oczekiwały na zidentyfikowane.

Od dłuższego już czasu, bomby wybuchają wszędzie i o każdej porze dnia i nocy. Jest to „gra w rosyjską ruletkę", która pozbawia życia niewinnych ludzi. Ta "rosyjska ruletka" wisi nad miastem i wybiera swoje ofiary na chybił trafił, kilka razy dziennie.

Śmierć Kamila jest opłakiwana przez wszystkich, był tak blisko wszystkich, zawsze gotowy do pomocy najbardziej potrzebującym...

Umarł w czasie Wielkiego Tygodnia z Ukrzyżowanym, aby służyć i wiecznie chwalić Zmartwychwstałego Zbawiciela oraz prosić o pokój dla jego umęczonego kraju.

Damaszek 26 marca 2013.

+ Samir Nassar

Maronicki arcybiskup Damaszku

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW