Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Syria: “Boże, podaruj nam pokój!”

SyriaTysiące syryjskich dzieci świętowało “Międzynarodowy Dzień Dziecka” jako dzień modlitwy o pokój.

Pierwszego czerwca tysiące dzieci wszystkich wyznań zgromadziły się w kilku syryjskich miastach, aby świętować “Międzynarodowy Dzień Dziecka” jako dzień modlitwy o pokój.

W Homs po raz pierwszy od czasu oswobodzenia miasta zorganizowano takie publiczne święto z udziałem dzieci. Właśnie z tego miasta chrześcijańska stacja telewizyjna “Tele Lumière” przybliżyła całemu Bliskiemu Wschodowi tę inicjatywę. Ponad 700 ubranych na biało dzieci spotkało się z katolickimi i prawosławnymi biskupami w mieście, które niegdyś było oblężone i w którym w kwietniu 2014 roku zamordowano jezuickiego kapłana – o. Fransa van der Lugta. Pochód przemaszerował przez miasto, zatrzymując się na chwilę modlitwy w kościołach należących do różnych chrześcijańskich grup wyznaniowych.

Melchicki biskup Homs Abdo Arbach wygłosił przemowę, której tekst dotarł także do PKWP. Oto słowa hierarchy: „Mamy już dosyć wojny, dzieła zniszczenia, handlu dziećmi. Chcemy żyć. Pragniemy dać naszym dzieciom dobre wychowanie. (…) Nigdy nie zgodzimy się na to, by żyły pozbawione miłości z dala od swoich domów.” Biskup zaapelował także do wspólnoty międzynarodowej: „Niech ta wojna się skończy, niech oni zaczną wreszcie przestrzegać postanowień karty praw człowieka oraz karty praw dziecka. Boże, podaruj nam pokój!”

Podobne uroczystości, które trwały przez cały dzień, miały miejsce również w Damaszku, Tartusie, Marmaricie i Aleppo: „Mamy nadzieję, że inicjatywa, z którą wyszły te dzieci, zostanie podjęta przez wiele innych dzieci na całym świecie, które włączą się w modlitwy o pokój”, powiedział przedstawicielom PKWP maronicki biskup Latakii i Tartusu Antoine Chbeir. W Tartus dzieci zaprezentowały ponadto swoje rysunki, na których widniały prośby o modlitwy o pokój, wykorzenienie terroryzmu i zakończenie wojny w Syrii.


Autor: Eva Maria Kolmann
Tłumaczenie: Dominik Jemielita


Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW