Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Światowe Dni Młodzieży Panama 2019

Światowe Dni Młodzieży - Panama 2019W dniach 22-27 stycznia odbędą się w Panamie 34. Światowe Dni Młodzieży. Hasło tegorocznego spotkania brzmi: "Oto ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według słowa twego"(Łk 1,38).

Już od środy (16.04) zaczynają się Dni w Diecezjach, które poprzedzają główne spotkanie z Papieżem Franciszkiem. DwD zostały rozszerzone poza granice Panamy, organizatorzy przez to chcą podkreślić, że wszystkie Kraje Ameryki Centralnej mogą czuć się współorganizatorami wydarzenia, to pewna forma tworzenia wspólnoty. Młodzi biorący udział w Światowych Dniach Młodzieży będą mieli okazję odwiedzić ważne miejsca dla panamskiego Kościoła, m. in. Portobelo, Atalaya, Alanje oraz Santiago. Pielgrzymom pomagać ma grupa ok. 10 tys. wolontariuszy, głównie z Panamy.

W 2016 r. w ŚDM w Krakowie wzięło udział ok. 3,5 mln pielgrzymów, podobna liczba młodych ma pojawić się w tym roku. Organizatorzy zaznaczają, że licząca ok. 3,5 mln mieszkańców Panama, to najmniejszy spośród krajów, który organizował spotkanie młodych. Dodatkowo jest to największe wydarzenie w historii tego państwa.

Oprócz spotkania z młodzieżą, Papież Franciszek odwiedzi również podopiecznych Domu Miłosiernego Samarytanina – Casa Hogar El Buen Samaritano. Spotkanie odbędzie się 27 stycznia, po Mszy świętej, która będzie oficjalnym zamknięciem tegorocznej edycji ŚDM. Na miejscu Ojciec Święty spotka się z 15 podopiecznymi - osobami zarażonymi wirusem HIV i AIDS. Towarzyszyć mu będzie 25 wolontariuszy z którymi papież odmówi modlitwę Anioł Pański i skieruje do nich słowo.

Niech ten czas będzie błogosławieństwem dla nas wszystkich. Miejmy w pamięci modlitewnej uczestników 34. Światowych Dni Młodzieży.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW