Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Świąteczne przesłanie Księcia Walii Karola do prześladowanych chrześcijan

W świątecznym przesłaniu wideo nagranym specjalnie do umieszczenia na stronie internetowej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Książę Walii zwrócił się do cierpiących chrześcijan i zapewnił ich o swoich modlitwach.

W swoim orędziu opisuje spotkanie syryjskiej siostry zakonnej oraz kapłana ze Sri Lanki, a także odnosi się do cierpienia chrześcijan w obu krajach. Opisuje pracę Siostry w Aleppo, która dociera do chrześcijan i nie tylko, zapewniając im pomoc w nagłych wypadkach i wspierając ich w modlitwie. Książe odwołuje się do ustaleń raportu PKWP "Prześladowani i zapomniani" o chrześcijanach prześladowanych za wiarę 2017–19, który opisuje tragiczną sytuacje chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Stwierdza, że raport pokazał, że w ciągu dekady nawet dwie trzecie chrześcijan opuściło Syrię i że w Iraku liczba wiernych zmalała nawet o 90 procent w ciągu jednego pokolenia.

W okresie Świąt Bożego Narodzenia prosimy o rozważenie losy naszych cierpiących braci i sióstr w Chrystusie i przyłączcie się do Jego Królewskiej Wysokości, odmawiając za nich modlitwę.


Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW