Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Świat: Plaga morderstw kapłanów

W ciągu ostatnich 10 dni, w kilku miejscach na świecie zginęło 5 kapłanów.

14 lutego, w Indiach zamordowano 54-letniego ks. Amalana na terenie ośrodka parafialnego w Santhinagarze (stan Tamil Nadu). Motyw: napad rabunkowy.

18 lutego w Tunezji zamordowano 33-letniego polskiego salezjanina, ks. Marka Rybińskiego przebywającego na misji w Tunisie. Jego pogrzeb, odbędzie się 2 marca w Warszawie. Prezydent Bronisław Komorowski nadał pośmiertnie ks. Rybińskiemu Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w kształtowaniu postaw moralnych dzieci i młodzieży, za dawanie świadectwa miłości do człowieka oraz osiągnięcia w pracy misyjnej.

19 lutego w Brazylii zamordowany został 56-letni kapłan katolicki. Ks. Romeu Drago (administrator parafii pod wezwaniem Matki Boskiej z Góry Karmel w mieście Montes Claros). Spalone ciało zamordowanego księdza zostało znalezione 20 lutego w odległości 25 kilometrów od Montes Claros na poboczu drogi prowadzącej do Francisco Sá. Motyw: według policji ksiądz padł ofiarą napadu rabunkowego.

23 lutego w Meksyku zamordowano katolickiego kapłana, 42-letniego ks. Santosa Sánchez Hernándeza będącego proboszczem w Mecapalapa w stanie Puebla. Jego ciało z licznymi ranami zadanymi ostrym narzędziem znaleziono wczoraj rano w łazience na plebanii. Trwa dochodzenie w sprawie zbrodni.

23 lutego w Asjut (Egipt) zamordowano ks. Daouda Boutrosa, koptyjskiego kapłana. Egipska policja twierdzi, że motywem jest napad rabunkowy. Jednak sąsiedzi kapłana zeznają, że widzieli grupę zamaskowanych ludzi wychodzących z jego mieszkania i krzyczących „Allach jest wielki". Ponadto sam fakt poderżnięcia gardła zdaje się wskazywać na mord na tle religijnym. Ksiądz od dawna otrzymywał pogróżki. (RV/PKWP)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW