Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Sudan Północny i Południowy: Sudańskie państwa w ogniu

Amerykańska organizacja pozarządowa Enough stwierdziła, że ma nowe dowody na uczestnictwo sudańskiej policji w popełnieniu - na oczach sił pokojowych ONZ - „przerażających aktów" przeciw cywilom w Południowym Kordofanie.

Enough ogłosiła, że zaufani świadkowie powiedzieli, że członkowie Centralnych Sił Rezerwowych - znanych także pod nazwą Abu Tira - uczestniczyli w porywaniu i zabijaniu cywilów w pobliżu kwatery międzynarodowych sił pokojowych w Kadugli. Dyrektor ds. informacji amerykańskiej organizacji, Jonathan Houston, niezdolność sił ONZ do powstrzymania tego rodzaju aktów i ochrony ludności cywilnej uznał za porażkę tychże sił. Rzecznik sił ONZ, Kieran Dwyer, bronił ONZ w stanowisku skierowanym do BBC i wezwał do niezależnego śledztwa w sprawie tych oskarżeń. Rząd w Chartumie także zaprzeczył zarzutom.

Rządowi w Chartumie trudno ufać, bo są to ludzie, którzy są oficjalnie ścigani przez Międzynarodowy Trybunał Karny za poważne zbrodnie przeciwko ludzkości i zbrodnie ludobójstwa. Pomimo tego faktu są nadal przy władzy.

Pytanie jakie powstaje, to na ile można ufać żołnierzom sił pokojowych ONZ, którzy stacjonują w Kadugli? Główne siły ONZ w tym regionie są zbudowane z egipskich żołnierzy, i jeśli uwzględni się ostatnią rzeź Koptów z 9 października br. w Kairze, to może to budzić pewne wątpliwości, co intencji ONZ w budowie pokoju w tym regionie. Ponadto, te przerażające doniesienia nie są pierwszymi, które są skierowane przeciwko nim. (RadioDabanga/PKWP/opr. Adam Ołtusek)

Dlatego stale zachęcamy do nieustającej modlitwy za Sudan.

Link tutaj: http://www.facebook.com/ModlitwazaSudan

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW