Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Somalia: Milicja islamska dokonała egzekucji na konwertycie z islamu na chrześcijaństwo

18 kwietnia br. dwóch radykałów islamskich w Somalii dokonało egzekucji na członku katakumbowej wspólnoty chrześcijańskiej w regionie Shabeellaha Hoose. 21-letni Hassan Adawe Adan został zastrzelony po wyjściu ze swego mieszkania o godz. 7:30 przez bojowników al Shabab w Shalambod. Dwóch członków islamskiej organizacji terrorystycznej, powiązanej z al Kaidą oczekiwało Adana przed domem, a gdy tylko wyszedł otworzyło do niego ogień. Zgon nastąpił na miejscu zdarzenia.

Bandyci skandowali: Allahu Akbar zanim zbiegli z miejsca przestępstwa. Adan porzucił swoją rodzinę po swej konwersji na chrześcijaństwo, zatem ktoś musiał powiadomić bandytów o jego życiowej decyzji. Chrześcijanie w Somalii pozostają między przysłowiowym młotem a kowadłem. Terroryści z al Shabab na obszarach pod swoją jurysdykcją wprowadzili surową wersję prawa szariatu, natomiast tzw. Tymczasowy Rząd Federalny (TFG) reprezentowany przez osobę prezydenta Sheika Sharif Sheika Ahmeda chociaż mieni się nowoczesnym i postępowym, także akceptuje zasady koraniczne w prawie i zezwala na stosowanie kary śmierci za porzucenie islamu.

Przypomnijmy, że dnia 7 stycznia br. 36-letnia Asha Mberwa, matka czwórki dzieci (w wieku 12, 8, 6 oraz 4 lat) została bestialsko zamordowana w wiosce Warbhigly, kiedy islamscy ekstremiści poderżnęli jej gardło na oczach wszystkich mieszkańców wioski, aby ukazać wszystkim, co się stanie z chrześcijanami lub ich sympatykami. Jej mężowi oraz dzieciom udalo się uciec.

(CDN/PKWP/opr. TMK)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW