Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Shagufta i Shafqat w końcu doczekali się sprawiedliwości!

Chrześcijańska para z Pakistanu, która od siedmiu lat przebywała w więzieniu, została w czwartek (3 czerwca) uniewinniona w przełomowym wyroku.

PakistanZdj. ACN International, Shagufta Kausar i jej mąż Shafqat Masih - para skazana na karę śmierci w 2014 r., uniewnienno przez Sąd Najwyższy w Lahore w czerwcu 2021 r.

Shagufta Kausar i jej mąż, Shafqat Masih, z miasta Gojra w Pendżabie, zostali skazani na śmierć w 2014 roku za rzekome wysłanie lokalnemu imamowi bluźnierczych wiadomości tekstowych obrażających muzułmańskiego proroka Muhammada. Ale dziś w Sądzie Najwyższym w Lahore „Lahore High Court” sędzia Syed Ali Rizvi i sędzia Tariq Saleem Sheikh uniewinnili parę w postępowaniu apelacyjnym.

Natychmiast po wyroku, prawnik pary, Khalil Tahir Sandhu, przekazał Papieskiemu Stowarzyszeniu Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN), które prowadzi kampanie na rzecz prześladowanych chrześcijan: "Muszę wyznać, że po tym jak sędziowie wydali wyrok, płakałem. "Były chwile, kiedy zastanawiałem się, czy po tak długim czasie, sprawiedliwość kiedykolwiek zwycięży w tej sprawie". Powiedział, że po wysłuchaniu argumentów, sędziowie zauważyli to, co nazwał "nieścisłościami" w sprawie przeciwko parze.

Pan Tahir powiedział, że sędziowie zakwestionowali ważność dowodów złożonych w czasie, gdy para była w kajdankach i to, kto był właścicielem karty SIM w telefonie komórkowym rzekomo użytym do wygłoszenia obraźliwych uwag. Khalil Tahir Sandhu pochwalił odwagę sędziów, którzy wydali wyrok w obliczu sprzeciwu ponad 30 ekstremistów, którzy wypełnili salę sądową i teren zewnętrzny, mając nadzieję, że apelacja zostanie odrzucona.

Prawnik powiedział: "Sprawa przeciwko Shagufta i Shafqat zawsze pokazywała bezsilność. Kto jest odpowiedzialny za to, że dopiero po ośmiu latach sprawiedliwości stało się zadość?". Powiedział, że ekstremiści nadal będą domagać się zabicia pary i że tych dwoje będzie zmuszonych do pozostania w ukryciu, chyba że będą mogli rozpocząć nowe życie w kraju na Zachodzie. Pan Tahir dodał, że para nie była w sądzie, aby usłyszeć wyrok, ale że natychmiast po tym skontaktował się z władzami w dwóch więzieniach, gdzie byli przetrzymywani, aby przekazać tę wiadomość. Prawnik powiedział, że Shagufta była przetrzymywana w tej samej celi 4ft x 6ft w Multan Women's Jail zajmowanej wcześniej przez Asię Bibi, inną chrześcijankę, której wyrok skazujący za bluźnierstwo został unieważniony w apelacji w październiku 2018 r.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW