Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Rymanów-Zdrój pomaga uchodźcom w Afryce

W Rymanowie-Zdroju odbędzie się festyn parafialny pod hasłem "W hołdzie prześladowanym chrześcijanom". Wydarzeniu towarzyszy zbiórka środków na rzecz uchodźców z obozu Bidibidi w Ugandzie. O tym, jak na co dzień wygląda życie w tym miejscu, opowie misjonarz o. Andrzej Dzida SVD.

Pomoc uchodźcom w Afryce

W Bidibidi, największym obozie dla uchodźców w Afryce, na co dzień mieszka ok. 300 tys. osób. Ponad 200 tys. to osoby poniżej 18. roku życia uciekające przed wojną w Sudanie Południowym. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie chce zapewnić dzieciom i młodzieży dostęp do edukacji. Wspólnie z o. Andrzejem Dzidą SVD budujemy w Bidibidi centra edukacyjno-pastoralne z dostępem do prądu. To odpowiedź na podstawowe potrzeby mieszkańców obozu. Mając budynek z dostępem do światła, dzieci i młodzież będą mogły uczyć się po zmroku.

O. Andrzej Dzida SVD poinformował, że udało się już zebrać środki na budowę pierwszego centrum. Zbiórka jest kontynuowana. Wpisuje się w nią zaplanowany na 29 sierpnia festyn dobroczynny w Rymanowie-Zdroju. Wydarzenie odbywa się pod hasłem: "W hołdzie prześladowanym chrześcijanom". O. Andrzej Dzida, który na co dzień posługuje w Bidibidi, będzie mówił o sytuacji w obozie dla uchodźców i potrzebach jego mieszkańców.

Wydarzenie organizuje Parafia pw. św. Stanisława Biskupa.

"Zapraszam do Rymanowa-Zdroju. W dniach 28-29 sierpnia. Sobota wieczór i niedziela. Będę na wszystkich Msza św. Jeśli macie pytanie o życie i sytuację naszych Sudańczyków Południowych, uchodźców, sytuacji w Sudanie Południowym i Ugandzie, to serdecznie zapraszam" - mówi o. Andrzej Dzida SVD.

Festyn rozpocznie się o godz. 14.00 w amfiteatrze nad Czarnym Potokiem.

"Możemy porozmawiać na wiele tematów. Naszym najważniejszym zadaniem jest opieka nad dziećmi i młodzieżą, rozwinięcie ścieżki edukacyjnej dla nich poprzez budowanie centrów edukacyjno-pastoralnych" - dodaje misjonarz.

Zbiórkę na rzecz budowy centrów w Bidibidi można wesprzeć po kliknięciu w link: https://zrzutka.pl/pupzbu.

O sytuacji w obozie dla uchodźców PKWP rozmawiała z o. Andrzejem Dzidą SVD. Cała rozmowa dostępna na naszej stronie: https://pkwp.org/newsy/oboz_bidibidi_uganda_od_2017_r_ochrzcilismy_juz_5_tys_osob.

ACN Polska

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW