Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Różaniec w intencji pokoju - 18 października

Dzieci z całego świata zjednoczone w modlitwie.

Milion dzieci modli się na różańcuZdj. ACN International / Modlitwa różańcowa 18.10.2021 w grocie sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w diecezji Port-de Paix, Haiti.

Z informacji zwrotnych nadesłanych do Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International) z kilkudziesięciu różnych krajów wynika, że po raz kolejny kampania „Milion dzieci modli się na różańcu” okazała się sukcesem. 18 października br. odbyła się szesnasta jej edycja. Dzięki inicjatywie PKWP i zachęcie papieża Franciszka na całym świecie w modlitwie zjednoczyło się tego dnia kilkaset tysięcy dzieci.

Blisko 300 tys. zarejestrowało się na samej stronie internetowej modlitwamilionadzieci.pl, ale „całkowita liczba uczestników jest z pewnością o wiele wyższa, ponieważ wiemy, że w akcji wzięły udział grupy, szkoły i rodziny, które się nie zarejestrowały” - powiedział ks. Martin Barta, asystent kościelny ACN International.

PKWP otrzymuje relacje z wielu krajów, które nie zostały oficjalnie zarejestrowane na stronie internetowej: od Armenii po Argentynę, od Paragwaju po RPA. W niektórych miejscach różaniec był transmitowany przez telewizję lub radio, dzięki czemu tysiące osób mogło brać udział w modlitwie w swoim domu.

Jeden z e-maili wysłanych z parafii w Chansolme, położonej około 200 km od stolicy Haiti, kraju przeżywającego obecnie okres wielkich niepokojów społecznych, gdzie rośnie przestępczość i niestabilność, odzwierciedla postawę nadziei w moc modlitwy: „Ks. Wolson Tousseus zebrał dziś dzieci, aby odmówić różaniec w intencji pokoju. W ten sposób jednoczymy się z modlitwami dzieci na całym świecie. Bóg zapłać za tę inicjatywę”.

Kilka stref czasowych dalej, w Australii, całe szkoły zgromadziły się na modlitwie. Tak było również w Hiszpanii, gdzie do inicjatywy przyłączyło się ponad 40 szkół. Przekazano nam, że w Madrycie młode dziewczęta były zafascynowane, gdy uświadomiły sobie, że przez 24 godziny dzieci z całego świata odmawiały dokładnie te same modlitwy, każdy w swoim własnym języku.

Milion dzieci modli się na różańcuZdj. ACN International / Modlitwa różańcowa 16.10.2021 w parafii Gaepodong w archidiecezji Seul z udziałem kard. Yeom Soo-jung, Korea Południowa.

Jednak w innych krajach niedostatek szkół katolickich utrudniał to zadanie. W Korei jest prawie niemożliwe, aby poprosić dzieci o odmawianie różańca w poniedziałek w ich klasach szkolnych, chyba że uczęszczają do szkoły katolickiej, co jest bardzo rzadkie. „W tym roku modliliśmy się 16 października z 80 dziećmi z katolickiej szkółki niedzielnej przy parafii Gaepodong w archidiecezji Seul. Również kardynał Yeom Soo-jung przyłączył się do dzieci, aby modlić się o pokój i jedność na świecie. Wydarzenie to było bardzo udane” - czytamy w komunikacie biura PKWP w Korei Południowej. Z kolei samego 18 października ponad 700 dzieci modliło się na różańcu w domach ze swoimi rodzinami.

Podobna wiadomość nadeszła z Republiki Południowej Afryki: „Tutaj dzieci nie mogły się spotkać razem w parafiach, ponieważ był to dzień szkolny, a wieczorem nie jest to możliwe ze względu na odległość, bezpieczeństwo i koszty podróży”. Zamiast tego postanowiły w tym samym czasie w swoich domach zapalić świecę i odmawiać różaniec: zjednoczeni w Duchu Świętym - nawet jeśli dzieliła je fizyczna odległość. Do tej pięknej, ogólnoświatowej akcji modlitewnej przyłączyło się w RPA ponad 700 dzieci.

Ksiądz Martin Barta jest poruszony odzewem z różnych krajów: „Każdego roku przypominamy sobie o znaczeniu i mocy modlitwy. Jedne z najbardziej pozytywnych relacji, jakie otrzymaliśmy, pochodziły właśnie z regionów, w których pokój jest najbardziej potrzebny. Świadomość, że dzieci z Afganistanu, Iraku, Syrii, Białorusi czy Myanmaru modlą się razem z tymi, którzy zgromadzili się w Fatimie, Portugalii, Kanadzie czy Stanach Zjednoczonych, jest szczególnie poruszająca i daje nam nadzieję, że miłość płynąca z wiary może zatriumfować nad przemocą”.

Papież Franciszek po raz kolejny wyraził swoje poparcie dla tej inicjatywy i 17 października po odmówieniu modlitwy Anioł Pański zachęcił dzieci z całego świata do udziału w akcji modlitewnej. 18 października umieścił na swoim Twitterze następującą treść: „Dzisiaj tysiące dzieci z całego świata uczestniczy w kampanii #PomocyKościołowiwPotrzebie modląc się na różańcu o jedność i pokój. #Módlmysięwspólnie z nimi, wzywając Maryi z takim samym zaufaniem do naszej niebiskiej Matki jak ci młodzi. #DzieciModląsię”.

Kampania „Milion dzieci modli się na różańcu” inspirowana jest słowami św. Ojca Pio, który widząc modlące się dzieci powiedział kiedyś, że „kiedy milion dzieci będzie się modlić na różańcu, świat się zmieni”. Zapoczątkowana została w 2005 r. i od tego czasu odbywa się co roku 18 października.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW