Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Różaniec nadziei

18. edycja kampanii modlitewnej „Milion dzieci modli się na różańcu”

Różaniec nadziei

W tegorocznej 18. edycji kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu” w Polsce udział wzięło ponad 129 tys. dzieci. Uczestnicy z Polski byli drugą najliczniejsza grupą ze wszystkich przystępujących państw, która wzięła udział w kampanii w 2023 roku. Na międzynarodowej stronie kampanii www.modlitwamilionadzici.pl zarejestrowało się ponad 730 tys. dzieci z całego świata (koniecznie zobacz mapkę na stronie!).

Już tradycyjnie inauguracja kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu” o godz. 9:00 miała miejsce w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem. Udział w modlitwie brały dzieci z Przedszkola Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny z Zakopanego. Modliliśmy się razem ze zgromadzonymi w sanktuarium dziećmi, ale co ważne podkreślenia także z łączącymi się z nami - dzięki transmisji online - całymi rodzinami, szkołami i pojedynczymi klasami, również dziećmi przebywającymi w szpitalach.

– Widzimy jak kruchą rzeczywistością jest pokój, jak w wielu miejscach na świecie jest on potrzebny – trwa wojna na Ukrainie czy to co się dzieje w Ziemi Świętej w ostatnich dniach. Módlmy się o pokój, o pokój w naszych sercach, rodzinach, w naszej ojczyźnie i na całym świecie – zachęcał dyrektor Sekcji Polskiej PKWP, ks. Waldemar Cisło.

Różaniec nadziei

Z roku na rok kampania „Milion dzieci modli się na różańcu” staje się w Polsce coraz bardziej rozpoznawalna, jednak szczególnie wśród szkół i przedszkoli katolickich – tych uczestników jest zdecydowanie najwięcej. Już we wrześniu otrzymujemy zapytania od katechetów o możliwość zapisania się na tę akcję modlitewną oraz z prośbą o udostępnienie materiałów w języku polskim. Można powiedzieć, że akcja na stałe zakorzeniła się w Polsce.

Tegoroczna kampania została objęta patronatem medialnym gazety Nasz Dziennik oraz Sanktuarium Narodowego Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem.

Różaniec nadziei

W Portugalii dzieci odmawiały różaniec w Kaplicy Objawień w Fatimie. W Niemczech międzynarodowy różaniec był transmitowany przez Radio Horeb. W modlitwie różańcowej uczestniczą grupy dziecięce z Kibeho w Rwandzie, São Paulo w Brazylii, Beit-Habbak w Libanie i Monachium w Niemczech. Zarejestrowały się także dzieci z krajów, w których chrześcijanie stoją w obliczu ogromnych wyzwań, takich jak Nikaragua, Nigeria, Katar, Iran, Pakistan czy Wietnam. Szersze podsumowanie akcji już niebawem.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW