Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Różaniec Dzieci

Różaniec dzieci18 października b.r. o godz. 9.00 ponad 5074 modliło się na różańcu w polskich szkołach. Przedstawiciela PKWP towarzyszyli dzieciom w tej modlitwie w największych miastach w Polsce.

Ks. Rafał Cyfka w Krakowie, w szkole SS. Prezentek i ks. Andrzej Paś w szkole SS. Nazaretanek w Warszawie oraz ks. Paweł Kaczmarczyk w Poznaniu w parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia. Dzieci z wielkim entuzjazmem włączyły się do modlitwy o pokój na świecie i o jedność i świętość Kościoła w Polsce.

To kolejna akcja pastoralna stowarzyszenia papieskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Kilku dorosłych rozpoczęło tę inicjatywę modlitwy w 2005 roku w Wenezueli, ufając słowom ojca Pio: Jeśli milion dzieci modli się na różańcu, świat się zmieni. Zatem to już nie milion, ale wiele milionów dzieci na całym świecie połączyło się tego październikowego dnia ,,w miesiącu różańcowym, aby zaprosić więcej nieba na naszą ziemię”. Pan powiedział: Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie (Mt 19,14).

Jak to się często zdarza a doświadczenie pokazuje, że modlitwa dzieci ma ogromną siłę. Dla przykładu sięgnijmy do historii. 14 kwietnia 1886 w Jaffie, w Ziemi Świętej, dzięki wstawiennictwu św. Marii Alfonsiny Ghatta. Święta modliła się na różańcu z dziećmi i błagała Boga o ocalenie życia dwunastoletniej Nousseiry Habib, która wpadła do cysterny, gdy poszła po wodę i wydawało się, że nic już nie można dla niej zrobić. Po cudownym ocaleniu dziewczynki cała rodzina nawróciła się na wiarę katolicką, a Nousseira świadczyła o mocy różańca do końca życia.

To, czego żadne ludzkie wysiłki nie mogły dokonać, uczynił Bóg dzięki modlitwie różańcowej dzieci i ich nauczycielki, św. Marii Alfonsiny. Czy my też nie moglibyśmy podzielić się naszą wiarą jak owa siostra, i zachęcić dzieci, by modliły się wraz z nami o pokój na świecie?

Niech Matka Boża da także nam odwagę i entuzjazm, aby za rok wziąć udział w tej inicjatywie modlitwy, która na pewno przyniesie piękne owoce.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW