Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Rolnicy z Żórawiny pomogli rolnikom z Syrii

Pomoc rolnikom z SyriiMieszkańcy gminy Żórawina pod Wrocławiem zebrali fundusze na zakup traktora dla chrześcijańskich rolników z miejscowości Malula niedaleko Damaszku. W zbiórkę zaangażowali się parafianie z pobliskich miejscowości: Żórawina, Węgry, Jaksonów, Turów oraz Rzeplin.

Uroczyste przekazanie czeku na ręce ks. prof. Waldemara Cisło dyrektora sekcji polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, odbyło się w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Żórawinie. Mieszkańcy w sumie zebrali 7 tys. euro, co w pełni sfinansuje zakup sprzętu do uprawy roli.

Pomoc dla Syrii- To przede wszystkim wyraz solidarności z mieszkańcami tamtego regionu. Dzięki tej zbiórce wiedzą, że o nich pamiętamy. Jako stowarzyszenie już wcześniej zakupiliśmy dla mieszkańców Maluli autobus, które zawozi ich do pracy w Damaszku. Dlaczego Malula? to bliskie dla nas miasto, miasto syryjskich męczenników, warto dodać, że mieszkańcy mówią tu w języku aramejskim - tym samym, którym posługiwał się Chrystus. Ta pomoc pozwoli na pozostanie w tamtym rejonie wielu rodzinom, pomoże im również w utrzymaniu się i pozwoli im nie cierpieć głodu - podkreślił ks. prof. Waldemar Cisło.

Obecna na uroczystościach minister ds. pomocy humanitarnej - Beata Kempa podkreśliła, że: "tylko na tę chwilę zabepieczone jest w budżecie państwa na pomoc humanitarną 29 mln zł, a mamy dopiero początek roku". Minister zwróciła również uwagę na gest solidarności mieszkańców Żórawiny. - Przez takie inicajtywy dajemy ludziom przysłowiową "wędkę", oni nie potrzebują pieniędzy, potrzebują możliwości rozwoju, a taka pomoc, jak zakup traktora, którym będą uprawiali ziemię, jest tego idealnym przykładem. Możemy powiedzieć, że Żórawina stanęła na wysokości zadania - stwierdziła Beata Kempa.

Patronat nad wydarzeniem objął metropolita wrocławski abp Józef Kupny, projekt został zrealizowany dzięki współpracy z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW