Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Relikwie św. Jana Pawła II w biurze PKWP w Warszawie

Relikwie św. Jana Pawła IIW dniu 25 kwietnia br. w kaplicy Biura PKWP w Warszawie mieliśmy ogromny zaszczyt uczestniczyć w Eucharystii odprawianej przez Jego Ekscelencję księdza arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, metropolitę lwowskiego. Mszę świętą koncelebrowali: ks. Andrzej Legowicz - sekretarz księdza arcybiskupa, ks. Leszek Kryża dyrektor biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy KEP oraz księża z biura PKWP. W uroczystości uczestniczyli świeccy pracownicy i przyjaciele biura w Warszawie.

Podczas Mszy świętej odprawianej w święto Marka Ewangelisty, były sekretarz papieża Jana Pawła II podzielił się z nami doświadczeniem pracy z Karolem Wojtyłą. Jako świadek świętości papieża Polaka abp Mokrzycki mówił o nim, że „myślał o drugim człowieku, był o niego zatroskany”, „nieustannie pogrążony w modlitewnej zadumie” ale też, że „każdego uważnie i cierpliwie wysłuchał”. „Św. Jan Paweł II modlił się w intencji wszystkich, z którymi miał się spotkać i po spotkaniu z nimi”.

Wszystkich zebranych poruszył opisany przez naszego gościa moment codziennego życia papieża, kiedy tuż przed położeniem się do łóżka, podchodził (potem już podjeżdżał wózkiem) do okna żeby w ciemności i ciszy błogosławić nieświadomych niczego ludzi na placu św. Piotra, wiernych Kościoła Katolickiego, cały świat.

Metropolita lwowski w czasie Mszy św. przekazał nam relikwie św. Jana Pawła II. Każdy z uczestników uroczystości przyjął błogosławieństwo relikwiami i miał możliwość oddania hołdu świętemu przez ucałowanie relikwiarza z drobiną ciała świętego papieża.

Certyfikat - Relikwie św. Jana Pawła II

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW