Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Red Week 2019. Prezentacja Raportu „Prześladowani i zapomniani. Chrześcijanie prześladowani za wiarę w latach 2017-2019”

23 października 2019 r. o godz. 19:00 zapraszamy przed Sanktuarium Świętego Józefa (kościół oo. karmelitów bosych, ul. Działowa 25) w Poznaniu. Celem wydarzenia będzie modlitwa oraz promocja raportu „Prześladowani i Zapomniani”, przygotowanego przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International).

Chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią świata, tymczasem wielu ludzi nie ma pojęcia o skali problemu. Od wielu lat PKWP jest głosem tych, którzy są go pozbawieni. „Prześladowani i zapomniani? Raport o chrześcijanach prześladowanych za wiarę 2017-2019”, przedstawia wyniki bieżących badań PKWP oraz analizę aktów nienawiści i dyskryminacji z ostatniego czasu. Najnowsze wydanie, obejmujące okres od lipca 2017 r. do lipca 2019 r., koncentruje się na istotnych tendencjach w 12 krajach, w których cierpienie chrześcijan jest szczególnie dotkliwe.

Iluminacja fasady sanktuarium św. Józefa (kościoła oo. karmelitów bosych) w kolorze czerwonym ma zwrócić uwagę na chrześcijan prześladowanych i cierpiących ze względu na wyznawaną wiarę i jest znakiem naszej solidarności z nimi. Zachęcamy także uczestników, aby w ramach wzmocnienia siły przekazu założyli tego wieczora czerwone elementy garderoby (#wearred #ubierzczerwone). Wydarzenie wpisuje się w Red Week (Czerwony Tydzień, funkcjonujący też pod nazwą Red Wednesday) o zasięgu ogólnoświatowym. W minionych latach uczestniczyły w nim takie miasta jak Rzym (Koloseum), Londyn (katedra Westminsterska, budynek parlamentu), Paryż (kościół Sacre Coeur), Aleppo (katedra św. Eliasza, Syria), Morelia (katedra Przemienienia Pańskiego, Meksyk), Rio de Janeiro (statua Chrystusa Zbawiciela, Brazylia), Manila (katedra Niepokalanego Poczęcia NMP, Filipiny).

Godnym podkreślenia jest fakt, że Poznań będzie pierwszym miastem z tegorocznej edycji, które rozpocznie ogólnoświatowy cykl iluminacji budynków. Miejsca i obiekty z całego świata, które w tym roku włączają się do wydarzenia Red Week 2019, znaleźć można w załączonym pliku.

Modlitwę poprowadzi ks. bp Damian Bryl, a krótkie świadectwa powiedzą ks. Aleksander Dung z Nigerii oraz Maryam Kurda z Iraku. Pieśni modlitewne w języku aramejskim i arabskim zaśpiewa Ola Grace Batarseh z Jordanii. W kontekście deklaracji wsparcia dla prześladowanych chrześcijan, głos zabiorą także przedstawiciele rządu.

Na zakończenie, ok. godz. 19:50, odbędzie się konferencja prasowa w sali św. Edyty Stein w podziemiach klasztoru.

Red Week 2019

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW