Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Prześladowani i zapomniani. Red Week 2019

Red Week 2019 - Poznań23 października 2019 o godz. 19:15 przed Sanktuarium Świętego Józefa w Poznaniu Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International) zaprezentowało najnowszy raport „Prześladowani i Zapomniani. Chrześcijanie prześladowani za wiarę w latach 2017-2019”

Iluminacja fasady Sanktuarium Świętego Józefa w kolorze czerwonym - znaki naszej solidarności - miała zwrócić uwagę na chrześcijan prześladowanych i cierpiących ze względu na wyznawaną wiarę. Wydarzenie wpisało się w Red Week (Czerwony Tydzień, funkcjonujący też pod nazwą Red Wednesday) o zasięgu ogólnoświatowym.

Modlitwę poprowadził ks. bp Damian Bryl, a świadectwa powiedzieli ks. Aleksander Dung z Nigerii oraz Maryam Kurda z Iraku. Pieśni modlitewne w języku aramejskim i arabskim zaśpiewała Ola Grace Batarseh z Jordanii.

Biuro Regionalne PKWP w Poznaniu („Misja na Szewskiej”) dziękuje wszystkim, którzy włączyli się zarówno w przygotowania, jak i przebieg wydarzenia Red Week 2019.

Z raportem można się zapoznać na stronie (na razie tylko w wersji angielskiej - wkrótce pojawią się inne języki):
https://persecutedchristians.acninternational.org/

„Prześladowani i Zapomniani. Raport o Chrześcijanach prześladowanych za wiarę w latach 2017-2019” w języku polskim, pdf >>>

fot. JK, KW, PK.


Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW