Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Prezydium Episkopatu: Przeciwdziałajcie prześladowaniom chrześcijan

Prezydium Episkopatu apeluje do polskich delegatów, by na spotkaniu Rady Ministrów Unii Europejskiej przeciwstawili się atakom przemocy i dyskryminacji wobec chrześcijan.

W poniedziałek, 21 lutego, odbędzie się spotkanie Rady Ministrów Unii Europejskiej, na którym ma być dyskutowane przyjęcie deklaracji potępiającej prześladowanie chrześcijan. „Wyrażamy ufność, że delegacja polska, reprezentująca swoich obywateli na tym forum, będzie w dalszym ciągu wspierać starania zmierzające do wyraźnego potępienia prześladowania chrześcijan i podjęcia konkretnych środków mających na celu przeciwdziałanie tym bolesnym zjawiskom" - piszą polscy biskupi.

W wydanym w dniu dzisiejszym (18.02) oświadczeniu Prezydium Episkopatu przypomina, że chrześcijanie stali się ofiarami większości aktów przemocy na tle religijnym. Biskupi piszą o pogarszającej się sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie, zwłaszcza w Iraku. „Jesteśmy zobowiązani do otwartego przeciwstawiania się wszelkim aktom przemocy i dyskryminacji, także w kontekście wyznaniowym" - podkreślają.

Oświadczenie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie stanowiska Rady Ministrów Unii Europejskiej dotyczącego prześladowań chrześcijan podpisali: abp Józef Michalik, abp Stanisław Gądecki i bp Stanisław Budzik.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW