Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Prezentacja najnowszych projektów realizowanych na Bliskim Wschodzie

Spotkanie KPRM z PKWPW PONIEDZIAŁEK, 26 MARCA, O GODZ. 12.00 W SIEDZIBIE PAPIESKIEGO STOWARZYSZENIA POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE PRZY UL. WIERTNICZEJ 142 W WARSZAWIE, ODBYŁO SIĘ SPOTKANIE Z UDZIAŁEM MINISTRA – CZŁONKA RADY MINISTRÓW, PANI BEATY KEMPY ORAZ KS. PROF. UKSW DR. HAB. WALDEMARA CISŁY.

Wspomniani prelegenci dokonali podsumowania działań humanitarnych Fundacji im. o. Werenfrieda, wykonanych przy wsparciu środków z rezerwy ogólnej budżetu państwa w latach 2017 – 2018, dotyczących pomocy humanitarnej ofiarom wojny na Bliskim Wschodzie. Przypomnijmy, że najnowszy projekt medyczny jest realizowany w trzech syryjskich miastach: Aleppo, Tartus i Marmaricie. Łączny koszt to 1 500 000 PLN.

W to działanie wpisuje się sztandarowy projekt leczenia 500 dzieci pochodzących z rodzin chrześcijańskich, a dotkniętych traumatycznym doświadczeniem wojny. Do wiosny 2017 r. chrześcijańscy mieszkańcy Aleppo przeżyli największy exodus, w wyniku którego liczba chrześcijan zmniejszyła się o ponad 75 procent, tj. do zaledwie 35 tysięcy. Ci, którzy tam pozostali, są ubodzy i rozpaczliwie potrzebują pracy. W wielu przypadkach ludzie żyją jedynie dzięki dobroczynności innych. Od początku trwającego konfliktu zbrojnego Kościół zaangażował się w pomoc w dostarczaniu żywności i leczeniu tych, którzy zostali w Aleppo.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW