Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Poznań: Lampion nadziei

W parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia w Poznaniu, z inicjatywy jej proboszcza ks. kan. Rafała Pierzchały i Biura Regionalnego PKWP w Poznaniu, rozpoczęła się adwentowa akcja "Lampion nadziei".

Podczas Mszy św. roratnich, uczestniczące w nich dzieci modlą się w intencji swoich rówieśników z krajów gdzie Kościół jest prześladowany. Ks. proboszcz nawiązuje do sytuacji Kościoła prześladowanego i ciężkiej sytuacji chrześcijan - zwłaszcza dzieci - w kazaniu, a później mali parafianie spontanicznie proszą o pomoc dla cierpiących rówieśników w modlitwie wiernych.

Na koniec Mszy św., wieloletnim zwyczajem, losuje się papierowe serduszko, z opisanym dobrym uczynkiem i podpisem dziecka. Wylosowany otrzymuje figurę Matki Bożej i podejmuje zobowiązanie zaproszenia do modlitwy całej rodziny. Następnego dnia zwraca się figurę i kolejne dziecko ma możliwość przyjęcia Najświętszej Maryi Panny do swego domu. W tym roku, po raz pierwszy dzieci otrzymują od ks. proboszcza również egzemplarz Biblii "Bóg przemawia do swoich dzieci", wydawany prze PKWP i obiecują modlić się rodzinnie za swoich małych braci cierpiących prześladowania ze względu na wiarę w Pana Jezusa.

Akcja została została nazwana mianem "Lampionu nadziei" i potrwa do końca adwentu.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW