Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Porwany w Iraku - bp Saad Sirop Hanna

Porwany w IrakuEdycja Świętego Pawła i Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zapraszają na spotkanie z autorem książki pt. "Porwany w Iraku".

W spotkaniu udział wezmą:

  • - bp Saad Sirop Hanna, autor, Irakijczyk porwany i torturowany przez Al - Kaidę
  • - ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie
  • - ks. Daniel Łuka SSP, dyrektor Edycji Świętego Pawła

Rozmowę poprowadzi red. Krzysztof Tomasik - kierownik działu zagranicznego KAI.

Spotkanie odbędzie się 9 maja, tj. w czwartek o godz. 12.00, w Konferencji Episkopatu Polski (Skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego 6) w Warszawie.

Porwany w Iraku to niezwykle emocjonująca relacja biskupa Saada Hanny, w której opowiada o swoim uprowadzeniu przez muzułmańskich ekstremistów w 2006 r. To szczere, pełne cierpienia i dramatycznych zwrotów akcji, wciągające i bardzo emocjonujące świadectwo człowieka, który przeżył piekło, jednak nie stracił wiary w ludzi, a tym bardziej w Chrystusa. Jak pisze, przeżył szok, bo był pewien, że w kraju, który tak bardzo ukochał, w którym się urodził, wychował, miał wielu przyjaciół, zarówno chrześcijan, jak i muzułmanów, nie może go nic złego spotkać.

Porwany w IrakuGehenna trwała 28 dni. Torturami, pod groźbą utraty życia zmuszano go do wyparcia się Chrystusa. Nie wyrzekł się jednak wiary. Swoim oprawcom – o czym pisze w książce – na słowa: „będziesz muzułmaninem”, odpowiadał: ikraha fid deen – wersem z Koranu, który mówi, że nikogo nie można zmusić czy zobowiązać do zostanie muzułmaninem, że w religii nie ma przymusu. Ojciec Hanna, mimo tortur i wielokrotnego nakłaniania do przejścia na islam, odważnie bronił swojej wiary i z wielką stanowczością odsuwał od siebie uczucie nienawiści wobec swoich oprawców.

Biskup Saad Sirop Hanna - Irakijczyk, urodzony w 1972 r. Zanim trafił do seminarium w Bagdadzie, został inżynierem aeronautyki. Po święceniach kontynuował studia na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie i w 2008 r. obronił doktorat z filozofii. Obecnie pełni funkcję wizytatora apostolskiego dla Chaldejczyków mieszkających w Europie.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW