Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Pomoc PKWP dla Oruro w Boliwii

Z wielką radością dzielimy się wiadomościami, jakie otrzymaliśmy od br. Krzysztofa Walendowskiego SVD, posługującego w Oruro w Boliwii. Jego biskupem jest Krzysztof Białasik SVD. Brat Krzysztof zwrócił się do nas z prośbą o pilną pomoc w zakupie artykułów żywnościowych dla najbiedniejszych mieszkańców Oruro. Nasza błyskawiczna akcja pozwoliła przekazać br. Krzysztofowi 4700 PLN, czyli 1125 $.

Pomoc PKWP dla Oruro w Boliwii

W załączonym liście przedstawia on szczegółowe rozliczenie otrzymanych środków. I marzy o kolejnym wsparciu...

Szczęść Boże!

Serdecznie pragnę podziękować za okazaną nam pomoc i wsparcie i przepraszam, że tak długo nie odpisywałem ale ten obecny czas tak szybko ucieka, że nie zdałem sobie nawet sprawy, że już tyle czasu minęło od otrzymania wsparcia.

W Boliwii jest już prawie 900 osób zarażonych COVID-19, a zmarło ponad 60 osób. W naszym mieście – Oruro jest już zarażonych ponad 60 osób, a zmarły 4. Oczywiście są to dane oficjalne. Niestety wszyscy nadal jesteśmy w kwarantannie, która oficjalnie potrwa do 30 kwietnia i dlatego nie możemy wyjechać na wioski. Dzięki Bogu, że ponad 2 tygodnie temu dostaliśmy pozwolenie od policji na poruszanie się po mieście i po naszych przedmieściach tzw. barrio .

Dzięki Państwa pomocy i wsparcia dobrodziejów udało nam się otrzymać 4700 złotych, co daje w przeliczeniu 1125 $ i stanowi 7759 boliviano - naszej miejscowej waluty.

Ja pracuję w diecezji Oruro położonej prawie na wysokości 4000 m npm. Wielu ludzi głodnych puka do naszych drzwi prosząc o wsparcie i pomoc. Dzięki Państwa wsparciu rozdzieliłem otrzymaną sumę by mogła dotrzeć do jak największej liczby potrzebujących. Pieniądze zostały rozdysponowane pomiędzy miejscowe organizacje, w których pomagam na co dzień i wiem jakie są potrzeby oraz wiem ilu ludzi tam przychodzi prosząc o pomoc. Ja sam również na co dzień jestem w tych miejscach i pomagam rozdawać paczki żywnościowe.

Pragniemy jeszcze raz z serca podziękować Wam wszystkim za wsparcie i otwarte serce by wywołać uśmiech na twarzach ludzi.

Pomoc PKWP dla Oruro w Boliwii

Otrzymane od PKWP wsparcie rozdysponowałem pomiędzy następujące organizacje:

• Caritas naszej diecezji, gdzie jestem odpowiedzialny za prowadzenie ekonomii i za organizowanie pomocy dla ludzi najbiedniejszych z przedmieść naszego miasta: zakupy dla najbiedniejszych ludzi z barrio – po 11 worków ryżu i makaronu za 4290 boliviano czyli 621 dolarów,

• parafię katedralną pw. Wniebowzięcia NMP, gdzie na co dzień jestem odpowiedzialny za katechezę i wraz z proboszczem pomagamy ludziom najbardziej potrzebującym w mieście: wiernych pochodzących z naszej parafii – 5 worków ryżu i 6 worków makaronu za 2110 boliviano czyli 306 dolarów,

• na pomoc dziewczynkom z naszego diecezjalnego domu dziecka, gdzie mamy obecnie około 60 podopiecznych w wieku od 4 do 17 lat: Dom Dziecka Miłości Bożej w Oruro – 3 worki cukru, 2 worki makaronu i 1 worek ryżu za 1330 boliviano czyli 193 dolary

Moim ogromnym marzeniem jest również kupić produkty na wioski, dla dzieci z naszej świetlicy. Niestety przekracza to nasze możliwości a potrzeby są ogromne.

Z darem modlitwy i dziękczynienia,
br. Krzysztof Walendowski SVD

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW