Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Pomoc Kościołowi w Potrzebie obchodzi swój pierwszy „Dzień Ofiarodawców”

Dziś, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, na całym świecie będą odprawiane Msze św. w intencji naszych dobrodziejów.

Dzień ofiarodawcyCOLOMBIA / GIRARDOTA, ACN International

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN) wprowadza swój pierwszy w historii „Dzień Ofiarodawców”. Od teraz dzień ten będzie obchodzony co roku w święto Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w tym roku przypada na piątek 11 czerwca. PKWP i partnerzy na całym świecie będą modlić się i odprawią w tym dniu Mszę św. w intencjach wszystkich Ofiarodawców, którzy wspierają tę akcję charytatywną za pośrednictwem 23 biur krajowych na całym świecie.

„Chociaż większość naszych Dobroczyńców woli pozostać niewidzialna i w żaden sposób nie oczekuje takich podziękowań, jest to bardzo ważne dla nas i naszych cierpiących braci i sióstr, aby osobiście wyrazić im naszą wdzięczność” – pisze ks. Martin Barta, duchowy asystent ACN International (PKWP), w liście do wszystkich sympatyków Organizacji. „Obraliśmy święto Najświętszego Serca Jezusowego na ten Dzień Ofiarodawców, ponieważ ich hojność ma swoje źródło i siłę w naśladowaniu Miłosiernej Miłości Serca Boga."

W ubiegłym roku fundację aktywnie wsparło łącznie ponad 365 000 indywidualnych darczyńców

w 23 różnych krajach na całym świecie. Pomoc Kościołowi w Potrzebie nie otrzymuje żadnych oficjalnych funduszy od organów kościelnych lub państwowych i jest finansowane w całości

z prywatnych darowizn indywidualnych dobroczyńców. Liczba przyjaciół i dobroczyńców organizacji charytatywnej wzrosła w 2020 r. o 8% w porównaniu z 2019 r., pomimo pandemii koronawirusa, dzięki czemu PKWP mogła kontynuować, a nawet zintensyfikować swoje wsparcie dla cierpiących i potrzebujących chrześcijan w 138 różnych krajach.

Od samego początku Papieskie Stowarzyszenie nigdy nie uważała się wyłącznie za organizację zbierającą fundusze, ale raczej jako wspólnota modlitwy. Ten duch modlitewnej solidarności będzie szczególnie widoczny w Dniu Ofiarodawców. „Eucharystia oznacza «Święto Dziękczynienia»”, wyjaśnia ojciec Martin. „W konsekwencji tak wielu naszych partnerów projektu – biskupi, rektorzy seminariów duchownych, wspólnoty religijne i księża w Afryce, Azji, Europie Wschodniej i Ameryce Łacińskiej – obiecali modlić się w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa za wszystkich dobrodziejów PKWP i odprawią Mszę św. w ich intencjach”.

Dzień ofiarodawcyBRAZIL / TEFÉ (Amazonia), ACN International

Jednym z tych partnerów projektu jest biskup Zenildo Luiz Pereira da Silva z Borba w brazylijskiej Amazonii. Pisze: „W Dniu Ofiarodawców poruszają nas w szczególności dwie emocje, a mianowicie wdzięczność i poczucie obowiązku. Wdzięczność za wsparcie, jakie otrzymaliśmy, ponieważ bez PKWP nie moglibyśmy wykonywać naszej pracy ewangelizacyjnej. A także w tym dniu poczucie obowiązku modlitwy za naszych dobrodziejów, którzy są źródłem pokoju i solidarności”.

Biskup Jaime Uriel Sanabria Arias z Wikariatu Apostolskiego San Andrés y Providencia z wybrzeża Kolumbii napisał do PKWP. Region, który ma pod opieką dopiero zaczyna wychodzić z niszczącego huraganu, który przetoczył się przez wyspy tego terytorium w listopadzie 2020 r. „Pomoc Kościołowi w Potrzebie już wyrażało swoją solidarność poprzez swoją pomocną obecność, gdy ledwo byliśmy w stanie podróżować po naszym regionie. To doświadczenie obecności Kościoła Powszechnego w tak trudnych czasach jest doświadczeniem przemieniającym, ponieważ pozwala nam odczuć bliskość, wsparcie i troskę Matki Kościoła”, pisze bp Jaime, dodając: „Drodzy Ofiarodawcy, wy wszyscy i Wasza pomoc umożliwiliście wsparcie naszym kapłanom, którzy z kolei nieśli tę pomoc naszemu ludowi, wspierając i umacniając wiarę wspólnot chrześcijańskich, przede wszystkim po to, by nie zostały pozbawione chleba Eucharystii. I z Waszą pomocą udało nam się również naprawić i odbudować zrujnowane budynki, kościoły i domy parafialne, które są tak cennymi ośrodkami naszej pracy ewangelizacyjnej. Zapewniamy, drodzy Dobroczyńcy, że wasza hojność zrobiła ogromną różnicę. Nasz wikariat modli się za Was i będzie Was szczególnie wspominał podczas celebracji Mszy Świętej."

Siostry Klaryski z Antsirabe na Madagaskarze również wysłały do nas z tej okazji wzruszający list. „Chcemy wyrazić nasze serdeczne podziękowania w tym Dniu Ofiarodawców za wszelką pomoc, która zmieniła nasze życie tutaj. W 2018 roku byłyśmy w poważnych tarapatach finansowych i nie było nas stać nawet na opłacenie elektryczności czy jedzenia. Byliście naszym zbawieniem, prawdziwym przyjacielem, do którego mogliśmy się zwrócić w naszej potrzebie! Następnie w zeszłym roku

i ponownie w tym roku dokonaliście cudów w naszym życiu, wprowadzając nas na dobrą drogę do samowystarczalności. Wasza pomoc w rozbudowie naszego duchowego centrum była niezwykle ważna dla naszej przyszłości. Przychody z wizyt gości, którzy korzystają z naszego ośrodka, pomagają nam pokryć przynajmniej część naszych codziennych wydatków na życie. Pomogliście nam rozpocząć nowy rozdział w naszej historii i dzięki Wam możemy teraz oczekiwać bezpieczniejszej przyszłości”.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW