Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Pomoc dla Syrii już w drodze!

Pomoc Kościołowi w Potrzebie uruchomiła zbiórkę, dzięki której przez cały czas gromadzimy potrzebne środki na zakup pakietów pomocowych dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi. Dla wszystkich darczyńców mamy dobre wiadomości! W Libanie pracownicy i wolontariusze fundacji ICARE już przygotowują zakupione rzeczy do transportu.

Pomoc dla Syrii już w drodze!

– Otrzymaliśmy informacje od naszych współpracowników, że potrzeba żywności i ubrań dla co najmniej 100 tys. osób” – mówi ks. prof. Waldemar Cisło. Nie wiem jeszcze jak wiele z tych oczekiwań uda nam się spełnić, ciągle gromadzimy środki, ale już możemy być pewni, że będą to dziesiątki tysięcy, którzy otrzymają wsparcie.

Informacje, jakie docierają z Syrii wskazują, że mieszkańcy – w reakcji na trzęsienie ziemi – w panice boso wybiegali na ulice w poszukiwaniu schronienia. Swoje pomieszczenia udostępniają im parafie, ale nie są w stanie odpowiedzieć na wszystkie potrzeby. Fundacja ICARE zorganizuje transporty i wyśle ciężarówki z Libanu do Damaszku. Przygotowania trwają.

Pomoc dla Syrii już w drodze!

Już w przyszłym tygodniu dyrektor PKWP, ks. prof. Cisło wyjeżdża do Libanu i Syrii. – Zabieramy ze sobą przedstawicieli mediów, aby zrelacjonować wszystkim, jak wygląda sytuacja na miejscu. Chcemy też pokazać, że zbiórka, na którą tak ofiarnie odpowiedzieli Polacy przyniosła konkretne owoce. Te ubrania, żywność, leki, to wszystko jest dla poszkodowanych na wagę złota. Przez lata widzieliśmy dramat i cierpienie Syryjczyków, którzy uciekali przed wojną, którzy próbują odbudować swój kraj. Myślimy o nich jak o rodzinie! Dlatego musimy tam być! – nie kryje emocji ks. Waldemar.

Pomoc dla Syrii już w drodze!

Dyrektor sekcji polskiej PKWP przypomina, że Polacy zapisali w Syrii piękną kartę pomocową. – Siostra Annie Demerjian z Aleppo dziękowała naszym rodakom, bo bez ich wsparcia setki albo tysiące osób umarłoby z głodu” – podkreśla. Wykładowca UKSW wylicza kampanie Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie realizowane na rzecz potrzebujących. Wskazuje na projekt, który pozwolił wyleczyć 50 tys. Syryjczyków, głównie dzieci, oraz akcję „Mleko dla Aleppo”, gdzie tysiące matek otrzymywało w specjalnych punktach mleko w proszku dla swoich płaczących z głodu niemowląt.

CHCESZ POMÓC?

87 1020 1068 0000 1402 0096 8990
z dopiskiem "Syria”

Korzystając z serwisu
Dotpay S.A przekaż ofiarę

Pomóż teraz

Biuro Prasowe PKWP Polska

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW