Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Podziękowanie p. Sylwi Polanin

Pożegnanie Sylwi PolaninW dniu 11 lipca br. w centrali Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” w niemieckim Königstein świętowano 40 lecie pracy i odejście na emeryturę Pani Sylwii Polanin.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą celebrowaną przez ks. infułata Kazimierza Piwowarskiego. W koncelebrze uczestniczyli księża z Polski na czele z ks. prof. Waldemarem Cisło oraz ks. Martin Barta z centrali PKWP w Niemczech. Ksiądz Infułat przypomniał 40 lat wspólnej pracy z Panią Sylwią oraz jej szczególną opiekę nad siostrami klauzurowymi i miłość do Polski. Wdzięczność Pani Sylwi wyrażono w licznych przemówieniach i pismach, które zostały nadesłane z tej okazji do Königstein. Ksiądz Waldemar Cisło odczytał list od księdza Abpa Stanisława Gądeckiego, który podziękował Pani Sylwii za pracę na rzecz Kościoła w Polsce oraz złożył najlepsze życzenia w imieniu Konferencji Episkopatu Polski. Nadeszły też dwa listy z Drohiczyna, od Biskupa Seniora Antoniego Pacyfika Dydycza, który podziękował za pracę na rzecz diecezji drohiczyńskiej, oraz od matki Klary z klasztoru Sióstr Benedyktynek. Matka Klara wyraziła podziękowanie za wieloletnią korespondencję i przyjaźń z wieloma siostrami klauzurowymi w Polsce.

Pożegnanie Sylwi PolaninPani Sylwia Polanin pracowała w PKWP najpierw w sekretariacie ds. Europy Wschodniej, którego dyrektorem przez wiele lata był ks. Kazimierz Piwowarski. Później była odpowiedzialna m.in. za rozdzielanie intencji mszalnych oraz pracowała w departamencie personalnym. Licznie zgromadzeni goście podniosłej uroczystości podkreślali Jej zaangażowanie i serdeczność względem każdego człowieka.

W centrali PKWP pracują z Polski: ks. Andrzej Halemba, odpowiedzialny za departament Bliskiego Wschodu, Magda Kaczmarek, odpowiadająca za departament Europy Wschodniej, oraz dwie inne osoby w obsłudze biura.

ks. Mariusz Boguszewski

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW