Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Podsumowanie (wstępne) ostatnich Świąt Wielkanocnych

W największym kraju islamu, Indonezji, w Wielki Czwartek zatrzymano 19 terrorystów, którzy planowali wysadzić w powietrze 3000 wiernych w katedrze w Serpong.

Atak zaplanowany był na Wielki Piątek. Na szczęście służby mundurowe znalazły ładunki wybuchowe umieszczone pod ławkami w katedrze. Uroczystości miały być transmitowane w telewizji i celem było ukazanie światu tego krwawego spektaklu. Jednym z podejrzanych jest kamerzysta lokalnej telewizji Global TV (został aresztowany). Uroczystości związane ze świętami, w całym kraju strzegło 20 tysięcy funkcjonariuszy.

Niestety w Iraku nie udało się powstrzymać ataku, w niedzielę wielkanocną, 24 kwietnia, w kościele Najświętszego Serca Chrystusowego w Bagdadzie, w dzielnicy Karrada, doszło do eksplozji, cztery osoby zostały ranne.

W całych Chinach, nawet w najmniejszej parafii, święta były pod pełną kontrolą milicji i służb bezpieczeństwa. Nie obyło się bez aresztowań. Ponad 500 chrześcijan z 34 różnych wspólnot i kościołów zostało aresztowanych w ciągu dwóch dni świat. W Hebei, w Pekinie, po denuncjacji, w wyniku inwigilacji, pod domy i miejsca spotkań podziemnego kościoła podjeżdżały furgonetki i ładowano do nich ludzi. Zatrzymani chrześcijanie są następnie przetrzymywani w areszcie domowym. Wyobraźmy sobie, ile pieniędzy jest wydanych, jakie zasoby ludzkie wykorzystane, aby przeprowadzać takie akcje logistyczne. Są to miliony dolarów każdego miesiąca wydawane tylko na to, aby udaremniać modlitwę chrześcijanom.

To są dane na stan dzisiejszy. Obawiamy się, że będzie więcej doniesień, ponieważ zanim taka informacja dotrze do naszego świata, musi upłynąć kilka dni. Ale na szczęście informacje te docierają.

Dostaliśmy na dniach wiadomość, że na początku miesiąca kwietnia, 600 bojówkarzy i policjantów służb dyktatora Mugabe, w Harare, w stolicy Zimbabwe dopuściło się akcji pacyfikacyjnej w kościele, pobiło zgromadzonych chrześcijan, którzy modlili się o jedność chrześcijaństwa w kraju i na świecie oraz o pomyślność zdewastowanego ekonomicznie i społecznie Zimbabwe.

Dopiero dziś otrzymaliśmy informację, że 21 kwietnia 4 muzułmanów zakatowało na oczach ciężarnej żony, ewangelika w Worabe w Etiopii, potem po jego zgonie pobili żonę. Na szczęście kobieta nie poroniła dziecka.

14 kwietnia dwóch chrześcijan w Oranie, w Algierii zostało aresztowanych pod zarzutem prozelityzmu wśród muzułmanów. Grozi im 5 lat więzienia. Rozmawiali o Jezusie z muzułmanami.

Prędzej czy później takie informacje wypływają, z narażeniem życia informatorzy przekazują je takim organizacjom jak Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Mówimy o tym i umieszczamy je w raportach, prowadząc w ten sposób tę swoistą dokumentację męczeństwa chrześcijan.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW