Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Podsumowanie wizyty papieża Franciszka na Półwyspie Arabskim

Papież FranciszekZakończyła się historyczna pielgrzymka papieża do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. We Mszy świętej na stadionie Zeyda, wzięło udział blisko 180 tys. wiernych, to o 60 tys. więcej niż przewidywano.

Papież do zebranych na stadionie skierował słowa wsparcia. - Jesteście chórem, który obejmuje różne narody, języki i obrządki; różnorodność, którą kocha Duch Święty i chce ją coraz bardziej zharmonizować, aby z niej uczynić symfonię. Ta radosna polifonia wiary jest świadectwem, które dajecie wszystkim i które buduje Kościół – zaznaczył papież Franciszek.

Miejscowy biskup Paul Hinder podkreślił, że społeczność chrześcijan na Półwyspie Arabskim chce żyć jak święty Franciszek. – Chcemy żyć pobożnie, nie dyskutować, lecz przyznawać się do tego, że jesteśmy chrześcijanami – stwierdził duchowny.

Podczas wizyty papież spotkał się z wiernymi, którzy w większości są migrantami zarobkowymi , przede wszystkim z Filipin i Wietnamu. Z grupą ok. 300 wiernych Głowa Kościoła Katolickiego spotkała się w katedrze św. Józefa w Abu Zabi. Papież podziękował wiernym za ich codzienne świadectwo wiary.

Warto zaznaczyć, że Msza święta na stadionie to największa w historii chrześcijaństwa liturgia w tym regionie. Wydarzenie zebrało wiernych ze stu krajów świata, wśród nich było również 4 tys. muzułmanów. Eucharystia była sprawowana w języku łacińskim i angielskim.

Inf. wł.

mat. pras. vaticannews

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW