Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Papież Franciszek z wizytą na Półwyspie Arabskim

FranciszekPapież Franciszek po powrocie ze Światowych Dni Młodzieży, już 3. lutego udaje się z kolejną wizytą duszpasterską. Biskup Rzymu odwiedzi Abu Zabi - stolicę Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ta podróż apostolska jest szczególna, bo to pierwsza w historii wizyta papieża na Półwyspie Arabskim.

Przed podróżą Ojciec Święty zaznaczył, że wiara w Boga łączy, a nie dzieli, te słowa ma podkreślić spotkanie międzyreligijne do którego dojdzie podczas pielgrzymki.

- Zjednoczone Emiraty Arabskie to ziemia dobrobytu i pokoju, ziemia słońca i zgody, ziemia koegzystencji i dialogu – stwierdził papież i dodał: „módlcie się za mnie”.

- To bardzo ważna pielgrzymka, przede wszystkim dlatego, że jest to kraj muzułmański, ale w którym zachowana jest wolność religijna. Sam tego doświadczyłem, pewnego razu będąc w Środę Popielcową w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, widziałem Filipińczyków, którzy w tym dniu mieli wyrysowane na czole krzyżmo i nikt ich za to nie ganił. Ta wolność oczywiście ma swoje granice, gdyż nie wolno tam ewangelizować, ale poza tym, nikt nikomu nie zabrania wiary w Chrystusa. Jest to również ukłon Ojca Świętego w stronę krajów sąsiednich, w których sytuacja chrześcijan się poprawia - Katar i Oman. W ostatnich latach we wspomnianych krajach sytuacja chrześcijan znacząco się poprawiła, a obecność papieża Franciszka w tym regionie to potwierdza i daje temu wyraźny sygnał - komentuje wizytę ks. Rafał Cyfka, Dyrektor Biura Regionalnego PKWP w Krakowie.

Duchowny podkreśla również, że pielgrzymka może przynieść konkretne owoce, tak jak miało to miejsce w 1985 r., kiedy to papież Jan Paweł II odwiedził Casablance. – Kiedy przyszła wiosna arabska w Maroku, to ci muzułmanie co słuchali wypowiedzi papieża w 1985 r., który podkreślał, że: „więcej nas łączy, niż dzieli i na tym powinniśmy budować relacje”, bronili chrześcijańskich kościołów. Papież swoją wizytą chce pokazać, że my chrześcijanie szukamy dialogu, tego co nas łączy, nie szukamy konfliktu.

Wizyta papieża Franciszka na Półwyspie Arabskim potrwa dwa dni, w tym czasie Głowa Kościoła Katolickiego spotka się z władzami kraju, a także z muzułmańską radą starszych. Papież dla ok. 120 tys. wiernych odprawi również Mszę świętą na stadionie.

Miejmy w pamięci modlitewnej Piotra naszych czasów.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW