Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Papież Franciszek sprzedał lamborghini!

LamborghiniZa 3 mln złotych zostało sprzedane papieskie lamborghini!

Papież Franciszek otrzymał samochód od koncernu Lamborghini w ubiegłym roku. Zgodnie z jego wolą auto zostało wystawione na aukcję charytatywną. Tuż po ogłoszeniu tej decyzji eksperci byli zgodni – samochód na pewno zostanie sprzedany za wyższą cenę niż cena rynkowa. Sprzedażą zajął się dom aukcyjny RM Sotheby’s, którego eksperci szacowali, iż auto warte około 180 tys. euro może zostać sprzedane za nawet 350 tys. euro!

Papież otrzymał białe Lamborghini Huracan, ze specjalnymi złotymi wstawkami. Po otrzymaniu samochodu, papież podpisał się na jego masce, co zwiększyło wartość egzemplarza.

Dwa dni temu odbyła się aukcja wspomnianego samochodu. Licytacja miała miejsce w Księstwie Monako.Walka o unikatowe auto była długa i zatrzymała się na kwocie 715 tys. euro, co w przeliczniku daje nam kwotę ponad 3 mln. zł!

Na jaki cel zostaną przeznaczone pieniądze?

Papież postanowił, że kwota wzmocni fundusz odbudowy domów na Równinie Niniwy w Iraku. W pomoc na Równinie Niniwy zaangażowana jest nasza organizacja Pomocy Kościołowi w Potrzebie. PKWP chce doprowadzić do powrotu chrześcijan w tamte rejony, które zostały zniszczone przez bojowników tzw. Państwa Islamskiego.

Dodatkowo część kwoty trafi do Wspólnoty Papieża Jana XXIII, niosącej pomoc kobietom, które są ofiarami prostytucji i handlu ludźmi oraz do dwóch włoskich organizacji działających głównie na rzecz Afryki.

Można stwierdzić, że Lamborghini Huracan to najdroższy samochód z autografem w historii motoryzacji. Nabywca otrzyma model, który przyspiesza w 3,4 sek. do “setki”. Dodatkowo jego prędkość maksymalna to ok. 320km/h.

Oddanie samochodu na aukcję nikogo nie dziwi. Papież Franciszek znany jest z tego, że najlepiej czuje się poruszając pieszo. Papież od samego początku swojego pontyfikatu zrezygnował z przysługujących mu limuzyn, na rzecz skromnych modeli samochodów.

Przypominamy, że Piotr naszych czasów odwiedzając Polskę podczas Światowych Dni Młodzieży korzystał z Volkswagena Golfa Sportsvan. Takim samym modelem na co dzień porusza się po Watykanie.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW