Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Papież Franciszek prosi o modlitwę

Głowa Kościoła Katolickiego zaapelowała do wszystkich chrześcijan o modlitwę w czasie trwającej pandemii koronawirusa.

Papież Franciszek

- Na pandemię koronawirusa chciejmy odpowiedzieć powszechną modlitwą, współczuciem i czułością. Pozostańmy zjednoczeni. Sprawmy, aby osoby najbardziej samotne i strudzone odczuły naszą bliskość - zaznaczył papież.

Ojciec Święty wzywa wszystkich chrześcijan, aby zjednoczyli się razem w modlitwie: „W tych trudnych czasach, podczas gdy ludzkość drży z powodu pandemii, chciałbym wszystkim chrześcijanom zaproponować, abyśmy wspólnie podnieśliśmy głos w kierunku Nieba”.

W środę, 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, papież zaprosił głowy Kościołów i przywódców każdej wspólnoty chrześcijańskiej, wraz ze wszystkimi wiernymi różnych wyznań, do wspólnego odmówienia w tym samym czasie modlitwy, której nauczył nas Jezus Chrystus - Ojcze Nasz. Modlitwa zostanie odmówiona o godzinie 12:00.

Papież ogłosił również, że w najbliższy piątek, 27 marca o godzinie 18:00 odmówi tę samą modlitwę na dziedzińcu Bazyliki św. Piotra: „Zapraszam wszystkich do duchowego uczestnictwa za pośrednictwem środków masowego przekazu".

Papież Franciszek wyraził także głębokie współczucie i zapewnił o pamięci modlitewnej za mieszkańców Chorwacji, która została dotknięta trzęsieniem ziemi. „Niech Pan da im siłę i solidarność, aby mogli stawić czoła temu nieszczęściu” – modlił się Ojciec Święty.

inf. pras. VN

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW