Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Papież do Polaków: niech wasza modlitwa przynosi wsparcie prześladowanym

Już w najbliższą niedzielę (10 listopada) obchodzić będziemy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

W przekazie do Polaków papież Franciszek zachęcił do modlitwy, a także wsparcia dla chrześcijan, którzy cierpią tylko za to, że wyznają wiarę w Chrystusa.

Na audiencji ogólnej papież przypomniał o tym ważnym dniu, który 10 listopada będziemy obchodzić w całej Polsce: „Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, w najbliższą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodził XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, organizowany przez Papieskie Stowarzyszenie «Pomoc Kościołowi w Potrzebie» i Konferencję Episkopatu Polski. W tym roku pomoc duchowa i materialna w sposób szczególny jest kierowana do chrześcijan w Sudanie Południowym. Wasza modlitwa i konkretne dzieło solidarności niech przynosi wytchnienie i wsparcie braciom i siostrom, którzy cierpią dla Chrystusa w różnych częściach świata. Z serca wam błogosławię”.

Przypominamy, że średnio co 5 minut na świecie ginie chrześcijanin za wiarę. Rocznie ok. 105 tys. chrześcijan ginie za wiarę w Chrystusa. Pamiętajmy w modlitwie o naszych prześladowanych braciach, szczególnie tych z Sudanu Południowego.

Inf.wł. PKWP/VN

Plakat-Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW