Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Papieska intencja modlitewna na marzec

W tym miesiącu modlimy się w papieskiej intencji ewangelizacyjnej: „Aby prześladowani chrześcijanie doświadczyli wsparcia całego Kościoła przez modlitwę i w postaci pomocy materialnej”.

"Ileż osób jest prześladowanych z powodu swej wiary, zmuszanych do opuszczenia swych domów, miejsc kultu, swej ziemi, tego co kochają!

Prześladuje się ich i zabija, ponieważ są chrześcijanami, nie robiąc jakiejkolwiek różnicy co do ich przynależności wyznaniowej.

Zadam wam pytanie: ilu z was modli się za prześladowanych chrześcijan?

Zachęcam was, proście razem ze mną, aby doświadczyli oni wsparcia wszystkich Kościołów i wspólnot w modlitwie i poprzez pomoc materialną" - Papież Franciszek

W wielu miejscach świata chrześcijanie wciąż doświadczają prześladowań i dyskryminacji tylko dla tego że przyjęli Chrzest i wierzą w Jezusa Chrystusa.

Według najnowszego „Raportu o stanie wolności religijnej w latach 2014-2016” chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną. Według statystyk, które prowadzi nasze Stowarzyszenie podstawowe prawo człowieka do wolności religijnej, zamieszczone w art. 18 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ONZ jest poważnie naruszane w 38 krajach, z czego w 23 dochodzi do regularnych prześladowań. W odpowiedzi na tę sytuację papież Franciszek pyta każdego z nas: „Ilu z was modli się za prześladowanych chrześcijan? Proszę was, zacznijcie się modlić za nich razem ze mną. Zacznijmy ich razem wspierać duchowo i materialnie”.

Papieska intencja do modlitwy różańcowej na marzec brzmi: Aby prześladowani chrześcijanie czuli modlitewne i materialne wsparcie całej wspólnoty Kościoła.
Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW