Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Pandemia koronawirusa - z całego świata płyną do nas listy i słowa wsparcia

Listy koronawirus PKWP

Publikujemy kilka listów, jakie otrzymaliśmy w ubiegłym tygodniu od partnerów projektów stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Płyną z całego świata:

  • AMERYKA ŁACIŃSKA: piękny i bardzo mocny list od Arturo González Amadora, biskupa diecezji Santa Clara (KUBA) - wzruszające przesłanie, pełne bólu, ale i nadziei, miłości oraz ufności;
  • AFRYKA: piękny list od Wspólnoty Katolickiej Saint Eloi z Aboyo (WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ); dziękują PKWP za wsparcie przy budowie kościoła i informują, że rozpoczną specjalną nowennę, w której będą o nas pamiętać w modlitwie;
  • AZJA: pozdrowienia, błogosławieństwo i modlitwa od ks. Chacko IMS, Varanasi (INDIE);
  • OCEANIA: krótkie przesłanie solidarności nowego biskupa Bereiny (PAPUA NOWA GWINEA);

KUBA

Odczuwam ogromny ból i cierpienie was wszystkich, a także niepewność tego, co się wydarzy jutro i jak to wszystko się skończy, jakby dotyczyło mnie to osobiście.

Od tygodni codziennie rano celebruję z siostrami Mszę świętą w tej intencji. Naprawdę boli nas, gdy widzimy, przez co wszyscy przechodzicie w Europie: we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech... Co za ból! Niech Bóg będzie naszą siłą, wsparciem i nadzieją.

W diecezji zachęcaliśmy ludzi do prywatnej modlitwy, do przyłączenia się do adoracji eucharystycznej i do różańca; rozdaliśmy 20 tys. obrazków z modlitwą do Trójcy Przenajświętszej i Dziewicy Maryi... Krótko mówiąc: prosiliśmy wszystkich by wołali do Boga.

Prawie dwa tygodnie temu przekazaliśmy kilka praktycznych wskazówek dotyczących ograniczeń w działalności duszpasterskiej... i zachęciliśmy wszystkich do modlitwy z domu. Frekwencja mszalna w ten weekend została zredukowana o prawie 50%. Chrzty zostały zawieszone, z wyjątkiem choroby. Wczoraj w końcu zdecydowaliśmy się zamknąć biskupstwo i biura parafialne... staraliśmy się zapłacić pracownikom i dać im trochę większe wsparcie...

Zeszłej nocy rząd wydał przepisy, które były oczekiwane od kilku dni... Jeśli tylko Bóg pozwoli, zostaną one należycie wprowadzone w życie i jeśli Bóg pozwoli, przyczynią się do zmniejszenia aktywności publicznej i sprawią, że ludzie będą więcej przebywać w swoich domach.

Staramy się, aby codzienna Msza św. lub codzienne słowo, które kierujemy do wiernych, modlitwa różańcowa, były dostępne dla nich za pomocą środków, które posiadamy i do których mogą oni mieć dostęp... Niech Bóg nas oświeci i da nam pomysłowość... a także odrobinę pokory.

Z tego zakątka świata łączymy się w bólu z wami wszystkimi, z całą Europą, ludzkością, ale dzielimy też nadzieję, która płynie z kontemplacji Przebitego Serca Chrystusa. Pierwsze i ostatnie słowo zawsze będzie należało do Miłości, zawsze, a Bóg jest Miłością... nigdy nie będzie należało do śmierci i zła. Bądźmy ludźmi nadziei.

Chcemy okazać Wam naszą bliskość w miłości i zapewnić Was, że możecie być pewni naszej modlitwy za wszystkich współpracowników, za dobroczyńców PKWP... za wszystkich. Mamy ich bardzo blisko siebie, w naszych sercach i przed Tabernakulum.

Jak wielu z tych, którzy zawsze nam pomagali, przechodzi teraz przez trudny okres! Podnosimy ramiona dla wszystkich. Niech Bóg wam pomoże i was podtrzyma.

Projekty? Są one bardzo potrzebne, to prawda, ale jestem pewien, że Opatrzność Boża je przewiduje. Bóg pomoże nam przez to przejść.

Modlimy się za Was, wiem, że Wy za nas także. Niech Matka Boża pomoże nam wszystkim!

Przytulam po bratersku,
P. Arturo

(24.03.2020)

WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ

Ukochani,

byliście dla Wspólnoty Katolickiej w Aboyo jednym z ważnych ogniw w łańcuchu solidarności, który pozwolił jej zbudować kaplicę. Kolejny raz pragniemy wyrazić tu i teraz całą naszą wdzięczność za to, co zrobiliście i nadal robicie.

Wiemy ponadto, że obecnie - dzięki możliwościom mediów i portali społecznościowych - pandemia znana jako koronawirus poważnie wstrząsa wszystkimi kontynentami. Niniejszym przekazujemy wam całe nasze współczucie dla cierpienia, które jest w was i wokół was. Zapewniamy was o naszych pokornych modlitwach, aby Pan przebaczył całej ziemi jej odstępstwa i tym samym natchnął ludzi zgodnie ze swoją świętą wolą, tak by znaleźli metody, które pomogą wyeliminować tą chorobę w całym świecie.

Za pośrednictwem Matki Bożej Patronki Szkół (Notre Dame des Ecoles) rozpoczynamy specjalną nowennę, w której każdy chrześcijanin ze Wspólnoty św. Eloi z Aboyo poza swoimi intencjami będzie wspierał Was swoją modlitwą. W tym roku, z powodu epidemii, nowenna odbędzie się w gronie rodzinnym. Zgromadzenie kilku osób jest zakazane przez władze rządowe i religijne naszego kraju.

Pokój i radość dla każdego i każdej z was,
Wspólnota Katolicka Saint Eloi z Aboyo, Wybrzeże Kości Słoniowej

INDIE

Pozdrowienia Miłości i Pokoju!

Wszystkiego najlepszego w uroczystość Zwiastowania Pańskiego! Niech Pan Jezus i Matka Maryja błogosławią nas wszystkich w obfitości i niech obecna sytuacja świata zostanie odnowiona!

Mam nadzieję, że te kilka słów ode mnie znajdzie was i waszą rodzinę w najlepszym zdrowiu; jestem pewien, że wszyscy jesteście bezpieczni, a więc także wszyscy wasi współpracownicy i ich rodziny. Być może pracujecie teraz w domu; mam nadzieję, że wszyscy macie się dobrze.

Ze mną wszystko w porządku; moje prace przebiegają sprawnie; tu, w Indiach, do 14 kwietnia 2020 r. istnieje całkowita blokada, a wiele osób twierdzi, że zostanie ona przedłużona jeszcze jakiś czas po tym terminie. Ubodzy naprawdę cierpią z tego powodu. Podaje się, że liczba osób zarażonych rośnie.

Piszę to tylko po to, aby dać wam znać, że ja i wszyscy członkowie IMS (Indian Missionary Society) myślimy o was, waszych rodzinach, przyjaciołach i wszystkich ludziach z PKWP i na całym świecie, którzy są dotknięci koronawirusem. Modlimy się za Was wszystkich każdego dnia podczas Eucharystii. Modlę się, aby Pan przyniósł wam wszystkim uzdrowienie, ochronę, bezpieczeństwo i wszelkie błogosławieństwo. Bądźmy zjednoczeni w modlitwie i życzmy tego, co jest dobre i korzystne dla wszystkich osób, rodzin i instytucji na całym świecie.

Modlę się za Was i za Wasze rodziny, za wszystkich ludzi PKWP i na całym świecie oraz proszę o Waszą modlitwę za nas,

Niech Bóg błogosławi Was, Wasze rodziny i Waszych ukochanych!

Wasz w Jezusie,
Ks. Prabhat Chacko IMS

(25.03.2020)

PAPUA NOWA GWINEA

Pozdrowienia w pokoju Pana z diecezji Bereina!

Modlimy się za Was i Wasz kraj w tym trudnym czasie pandemii i jej skutków. Jesteśmy jednakże pewni, że Pan nigdy nie opuszcza swoich dzieci. Zjednoczeni w nieustannej modlitwie, również z innymi diecezjami Papui Nowej Gwinei, zawierzamy całą ludzkość, wszystkie kraje dotknięte koronawirusem, ich przywódców politycznych, wstawiennictwu Błogosławionej Dziewicy Maryi: jako Matka może Ona orędować za nami, światową wspólnotą, pocieszać chorych i wprowadzać do Raju tych, którzy umarli w wyniku pandemii.

Zapewniam Was o mojej modlitwie w darze mocy Ducha Świętego.

Bp Otto Separy DD
Biskup deicezji Bereina

(25.03.2020)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW