Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Panama: kapłan zamordowany przed mieszkaniem biskupa

Społeczność katolików w mieście Colon w Panamie jest przerażona śmiercią księdza Anibal'a Gomez, lat 67, którego ciało znaleziono o 13.00 czasu lokalnego 30 października przed wejściem do mieszkania emerytowanego biskupa Carlos'a Maria Ariz Bolea, C.M.F.

Biskupa nie było w domu kiedy znaleziono ciało zamordowanego kapłana. Według lokalnych źródeł informacji wiadomo, że powodem morderstwa kapłana był motyw rabunkowy, gdyż ksiądz Gomez miał na ciele liczne siniaki, był związany, a bezpośrednią przyczyną zgonu była duża rana kłuta w klatce piersiowej.

Do zdarzenia doszło na obszarze Davis miasta Colon w Panamie, które słynie z licznych aktów przemocy, za które odpowiedzialny jest nagły wzrost przestępczości. Ksiądz Anibal Gomez był proboszczem w parafii p.w. Maryi Matki Bożej, która znajduje się na obszarze dzielnicy Jose Denominatore Bazan. Ksiądz Teofilo Rodriguez, który pełni posługę duszpasterską na obszarze tej dzielnicy, powiedział w wywiadzie dla prasy, że: „Jesteśmy zaniepokojeni przemocą, jaka ma miejsce. Kapłan został pobity na śmierć. Miał liczne obrażenia na ciele, a jego twarz była oszpecona licznymi ciosami".

Arcybiskup Panamy José Domingo Ulloa Mendieta O.S.A wyraził swój głęboki żal z powodu śmierci kapłana i zaniepokojenie tym aktem przemocy: „To się stało w biały dzień. Musimy wszyscy razem pracować, aby powstrzymać przemoc i morderstwa, jakie mają teraz miejsce"- powiedział biskup Mendieta w wywiadzie dla prasy.

Fides

Tłumaczenie z j.ang. na j.pol.: mgr Marcin Rak

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW