Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Pakistan: zmarł pobity 70-letni chrześcijanin

3 czerwca Nazir Gill Masih, 70-letni chrześcijanin z Sargodha, zmarł w szpitalu 10 dni po tym, jak został zaatakowany przez tłum działający na podstawie wątpliwych zarzutów o bluźnierstwo.

Pakistan zmarł pobity 70-letni chrześcijanin

Chrześcijanie w Pakistanie zażądali od władz Pendżabu postawienia przed sądem sprawców brutalnego ataku na Nazira Gilla Masiha w Sargodha, w wyniku którego zmarł. Według ustaleń do wydarzenia doprowadziły spekulacje sąsiadów na temat majątku rodziny Nazira, powodem miała być ich zamożność.

Nie możemy pozostawać obojętni w takich kwestiach. Narodowa Komisja Sprawiedliwości i Pokoju Kościoła Katolickiego) NCJP wszczęła postępowania i natychmiast zaapelowała o:

  • wymierzenie szybkiej i bezstronnej sprawiedliwości, aby przywrócić wiarę w system prawny i pociągnąć funkcjonariuszy policji do odpowiedzialności za ich bezczynność,
  • rygorystyczną weryfikację oskarżeń o bluźnierstwo, które często okazują się fałszywe,
  • zapewnienie bezpieczeństwa chrześcijanom.

W raporcie przesłanym do naszej organizacji wezwano do przeprowadzenia dochodzenia sądowego w celu ustalenia odpowiedzialności za atak, zapewnienia szybkiej rekompensaty finansowej, wsparcia prawnego i pomocy psychologicznej traumatycznego dla rodziny pana Maisha.

Od wielu lat wspieramy pracę NCJP. Pomoc obejmuje opłaty za sprawy sądowe, rehabilitację chrześcijańskich ofiar przemocy oraz projekty wspierające środki ochrony zagrożonych dziewcząt.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW