Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Pakistan: Tłum muzułmanów atakuje chrześcijańską wioskę

Atak miał miejsce o poranku w Khokarki, niedaleko miasta Gujranwala (Pendżab). Setki chrześcijan musiało się ratować ucieczką ze swoich domów.

Setki muzułmanów zaatakowało wioskę chrześcijan pod zarzutem bluźnierstwa. Według źródeł AsiaNews atak wywołany był dyskusją między chrześcijaninen Mushtaq Gillem a lokalnymi muzułmanami, którzy oskarżyli Mushtaqa Gilla i jego syna o bluźnierstwo. 60-letni Mushtaq i jego syn mieli rzekomo obrazić świętą księgę muzułmanów Koran. Policja aresztowała chrześcijan, po tym, jak niektórzy muzułmanie oskarżyli ich o zniszczenie kilku stron Koranu znalezionych blisko ich domu. Mushtaq Gill jest wicedyrektorem Christian Technical Training Center (Cttc), instytucji związanej z seminarium teologicznym w Gujranwala. Po aresztowaniu, Mushtaq i jego syn zostali przetransportowani do aresztu i poddani przesłuchaniu. Według lokalnych źródeł całe wydarzenie wywołało panikę wśród okolicznych chrześcijan, gdyż rodziny podejrzanych zostały poddane zastraszeniu i groźbom. Gujranwala i sąsiadujący z tym miastem obszar jest areną działalności ekstremistów islamskich, którzy mają przełożenie na ludność muzułmańską.

Stale dochodzi tu fizycznych ataków na chrześcijan i ataków na kościoły. 5 kwietnia w Chak Jhumra (Faisalab, Pendżab), inny chrześcijanin, Arif Masih, został aresztowany przez policję pod zarzutem podarcia Koranu. Muzułmańska wspólnota wówczas obroniła chrześcijanina przed morderstwem, ponieważ był on ofiarą osobistej vendetty. Według danych Narodowej Komisji Sprawiedliwości i Pokoju Kościoła katolickiego (NCJP), miedzy rokiem 1986 a sierpniem 2009 w wyniku obowiązującej ustawy o bluźnierstwie zostało poszkodowanych 964 osób, z czego 479 to muzułmanie, 119 to chrześcijanie, 340 wyznawców ahmadyzmu, 14 hinduistów oraz 10 innych religii. Fałszywe oskarżenia wywołują falę prześladowań, które dotykają całe miasta i wsie.

(AsiaNews/PKWP/tłum. TMK)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW