Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Pakistan/Szkocja: Kardynał szkocki nawołuje do zaprzestania prześladowań chrześcijan w Pakistanie

Czołowy katolicki duchowny w Wielkiej Brytanii wezwał do zmiany prawa w Pakistanie, aby chronić chrześcijan i innych mniejszości.

Szkocki kardynał Keith Patrick O'Brien, arcybiskup St Andrews i Edynburga podpisał petycję opracowaną przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie w sprawie zmiany prawa o bluźnierstwie w Pakistanie. Rzekome bluźnierstwa były przyczyną wielu ataków na chrześcijan w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. W rozmowie z przedstawicielem PKWP Kardynał O'Brien powiedział:

"Mam świadomość prześladowania chrześcijan i przedstawicieli innych wyznań w Pakistanie i jestem szczęśliwy, że mogę poprzeć tę petycję".

To nie pierwszy raz, kiedy kardynał wypowiedział się na rzecz chrześcijan w Pakistanie. W marcu skrytykował politykę zagraniczną Wielkiej Brytanii, ponieważ rząd planuje podwojenie pomocy dla Pakistanu, nie bacząc na zapewnienie ochrony dla chrześcijan i innych zagrożonych społeczności w tym kraju. Petycja została dostarczona do siedziby rządu brytyjskiego na Downing Street po zakończenie marszu protestacyjnego w Londynie, który odbył się w sobotę, dn. 2 lipca 2011 r., zorganizowanego przez Brytyjsko-Pakistańskie Stowarzyszenie Chrześcijańskie.

PKWP dołączyło do innych chrześcijańskich i niechrześcijańskich organizacji w marszu, które domagały się zmiany prawa o bluźnierstwie w Pakistanie. Osoby biorące udział w marszu również występowały w obronie mniejszości religijnych, które często są ofiarami przemocy ze strony tych , którzy stosują prawo o bluźnierstwie, oskarżając przedstawicieli innych religii o znieważanie osoby Mahometa.

Art. 295B i 295C w ustawie o bluźnierstwie przewidują wysokie kary za przestępstwa przeciwko islamowi. Każde bezczeszczenie Koranu zagrożone jest karą dożywotniego pozbawienia wolności, a obelgi wobec Mahometa podlegają karze śmierci. (PKWP/tłum. Wiesław Knapik)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW