Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Pakistan: Rimsha Masih niewinna

Sąd w Islamabadzie orzekł, że 14-letnia chrześcijanka Rimsha Masih nie popełniła bluźnierstwa.

Zarzut spalenia kartek z Koranu wysuwał wobec upośledzonej umysłowo dziewczynki imam Khalid Jadoon Chishti. Teraz on sam odpowie przed sądem za składanie fałszywych oskarżeń.

Sędzia podjął decyzję po przesłuchaniu trzech świadków, którzy zeznali, że imam sfabrykował dowody świadczące o winie Rimshy. W wyniku spisku w połowie sierpnia nastolatka na ponad trzy tygodnie trafiła do więzienia. Jej bliskim grożono śmiercią i byli zmuszeni się ukryć.

Po raz pierwszy w historii Pakistanu proces o bluźnierstwo kończy się w taki sposób. Satysfakcji z tego powodu nie kryje zespół adwokatów Rimshy na czele z muzułmaninem Raną Hamidem. Doradca premiera ds. zgody narodowej Paul Bhatti wyciąga z wyroku dwa wnioski: „Pierwszy, że możemy ufać naszemu wymiarowi sprawiedliwości. Drugi, w odniesieniu do ludzi wykorzystujących przepisy o bluźnierstwie do celów osobistych, że wszelkie tego rodzaju nadużycia będą ukarane, co ochroni wielu niewinnych".

Przedstawiciele organizacji praw człowieka uważają jednak, że życie Rimshy i jej rodziny wciąż może być zagrożone przez ekstremistów. W ostatnich 20 latach ponad 30 chrześcijan podejrzewanych o bluźnierstwo w Pakistanie zabił tłum. Muzułmanie stanowią 97 proc. ludności tego kraju.

Radio Watykańskie

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW