Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Pakistan: Piętnastoletni chrześcijanin nie przyjął islamu - zabity w szkole.

PakistanTrwa krwawa dyskryminacja mniejszości religijnych w Pakistanie. I znowu świadek Chrystusa stał się ofiarą prześladowania ze strony islamskiego fanatyzmu.

Kolejny poważny przypadek przemocy wstrząsnął chrześcijańską wspólnotą Punjab w Pakistanie. Według informacji zebranych przez Agencję FIDES, piętnastoletni chrześcijanin Sharon Masih, uczeń publicznego liceum w Burewala (w pobliżu miasta Multan) w południowym Pendżabie, w środę 30 sierpnia br., został pobity na śmierć przez muzułmańskich kolegów z klasy. Ta tragedia wydarzyła się na terenie szkoły.

Policja wytypowała jako podejrzanego o zamordowanie Sharifa, gimnazjalistę Ahmeda Razę i innych uczniów muzułmanów. Według śledczych, prześladowanie z jakim zetknął się w szkole Sharif, i którego stał się ofiarą, było związane z wyznawaną przez niego wiarą chrześcijańską.

Jak potwierdził FIDES chrześcijański adwokat Mushtaq Gill, występujący w imieniu rodziny nastoletniego męczennika, Sharon, mieszkający we wsi Chak-461 EB, został zatrzymany przez uczniów gimnazjum i groźbami przymuszany do porzucenia wiary w Jezusa Chrystusa i przyjęcia islamu. Zastraszanie, dyskryminacja i przemoc ze względów religijnych towarzyszyły Sharonowi od dłuższego czasu. Informował o tym swoją rodzinę zastanawiając się nad zmianą szkoły. Chłopiec nie ugiął się, a prześladowcy bili go i kopali dopóki nie osunął się na ziemię. Został zabrany do szpitala w Burewali, gdzie stwierdzono jego zgon. Ciało chłopca zostało przekazane rodzinie.

Ta tragedia wpisuje się w kampanię dyskryminacji i przemocy wobec niemuzułmańskich mniejszości religijnych, takich jak hindusi i chrześcijanie. Takie postawy są niestety bardzo popularne w pakistańskim społeczeństwie.

Pakistan„Przemoc zaczyna się w klasie, ponieważ uczniowie uczą się z podręczników, w których od szkoły podstawowej próbuje się zasiać nienawiść i nietolerancję wobec niemuzułmanów” wyjaśnia Agencji FIDES Anjum James Paul, chrześcijanin i przewodniczący Pakistańskich Nauczycieli Grup Mniejszościowych (PMTA). Potwierdza on , że "z jednej strony podręczniki przyjęte w szkołach publicznych propagują islam, muzułmanów, islamską kulturę i cywilizację; z drugiej strony, nie wahają się promować pogardy i nienawiści wobec nieislamskich religii, niemuzułmanów, ich kultur i cywilizacji nieislamskich. Ma to szkodliwe konsekwencje dla umysłów dzieci i nastolatków, wzbudza przemoc i szkodzi pokojowemu współistnieniu ".

Anjum James Paul kontynuuje: „Po przyjęciu przez rząd raportu przedstawionego przez wiele organizacji, takich jak PMTA, nastąpiły pewne pozytywne zmiany w podręcznikach. Czeka nas jednak jeszcze długa droga, aby w Pakistanie rozpoczął się i rozwijał proces, dzięki któremu rozwiną się postawy szacunku dla praw człowieka, godności osoby ludzkiej, pokojowego współistnienia pośród różnic społecznych i religijnych. Państwo powinno podjąć działania, aby uczynić szkoły publiczne miejscami, gdzie ten proces zostanie zapoczątkowany. Obecnie jednak w Pakistanie mniejszości religijne, takie jak chrześcijanie, nadal są ofiarami ekstremizmu i naruszania praw człowieka ".

zdjęcia: ©Pakistan Christian Post

źródło: www.fides.org 02-09-2017

tłumaczenie: TZ

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW