Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Pakistan: Pierwsze aresztowanie w sprawie morderstwa katolickiego ministra Shahbaz Bhattiego

19 czerwca br. policja pakistańska zatrzymała niejakiego Hafiz Nazar Muhammad, podejrzanego o zamordowanie ministra ds. religijnych mniejszości, Shahbaz Bhattiego.

Policja w Islamabadzie aresztowała człowieka podejrzanego o dokonanie zamachu na katolickiego ministra dnia 2 marca br. Podejrzany został zatrzymany 19 czerwca, w wyniku podsłuchu nałożonego na telefon prawnika, Sargohda Tahir Chaudhry Nazeer, który zajmuje się obroną mniejszości religijnych. Hafiz Nazar Muhammad miał stwierdzić podczas rozmowy z prawnikiem, że wie, kto zabił Shahbaz Bhattiego.

Podejrzany nie przyznaje się do swojego współudziału w zbrodni.

Shahbaz Bhatti, jedyny katolik w pakistańskim rządzie Gilaniego został zabity 2 marca br. w Islamabadzie. Niechroniony przez nikogo, samochód, którym minister jechał do ministerstwa, został ostrzelany. Pozbawiony ochroniarzy, minister zginął na miejscu od kul karabinowych.

Zamach został najprawdopodobniej zorganizowany przez terrorystyczne ugrupowanie Tehreek-e-Taliban Pakistan, które wielokrotnie groziło pakistańskim politykom, którzy walczyli o zniesienie prawa o bluźnierstwie i bronili chrześcijankę skazaną na kare śmierci, Asii Bibi.

Na początku stycznia z rąk fanatyka zginął także gubernator Pendżabu, Salman Taseer, który publicznie apelował o uwolnienie niesłusznie skazanej chrześcijanki. Zamach przeprowadził jego ochroniarz, który strzelając do gubernatora krzyczał: „Allahu Akbar!" (Allach jest wielki).

Wraz z zatrzymaniem Muhammada powstaje więcej pytań i kontrowersji, niż przedtem. The Express Tribune podaje wiadomość, że Muhammad jest w rzeczywistości ukrywającym się pastorem i miał mieć osobisty zatarg z katolickim ministrem.

(AsiaNews/PKWP/Agencies//TMK)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW