Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Pakistan: Papież łączy się z ofiarami zamachu bombowego

Pakistan - Sebastian ShawRanni, którzy po niedzielnym zamachu bombowym przebywają w szpitalu, otrzymali od papieża wyrazy współczucia.

Gdy arcybiskup Sebastian Shaw z Lahore odwiedzał chorych w szpitalu, otrzymał na swój telefon komórkowy wiadomość z Watykanu, że papież Franciszek jest głęboko zatroskany o wszystkich, którzy ucierpieli podczas ataku. Stowarzyszeniu Papieskiemu Pomoc Kościołowi w Potrzebie arcybiskup Shaw opowiedział o swojej radości, gdy dowiedział się o papieskich słowach, które zostały przekazane przez Sekretarza Stanu, kardynała Pietro Parolina. „Było tak wielu rannych, których chciałem odwiedzić, że po pewnym czasie byłem już zmęczony. I wtedy nagle dostałem telefon z nuncjatury w Islamabadzie. Powiedziano mi, że Sekretarz Stanu zadzwonił z Watykanu, by przekazać wiadomość, że papież modli się za ludzi, którzy ucierpieli i osobiście składa każdemu najlepsze życzenia. Muszę powiedzieć, że ten telefon był w samą porę. Później odwiedziłem ponad sto osób i wszystkie były bardzo szczęśliwe, gdy dowiedziały się, że papież o nich pamięta”. Papież odniósł się również do tego zdarzenia w poniedziałek wielkanocny podczas spotkania z wiernymi w Rzymie. Zapewnił wówczas o swojej „bliskości z tymi, których dotknął ten tchórzliwy i bezsensowny zamach”.

Odnosząc się do swojej wizyty w szpitalu, arcybiskup Shaw powiedział: „To było bardzo, bardzo trudne współczuć rannym. Brakowało słów, którymi moglibyśmy ich obdarować”. Wspomniał o kobiecie, która w zamachu straciła swojego męża i dziecko, a inne jej dzieci, w wieku 4 i 6 lat, zostały poważnie ranne: „Ta kobieta również została ranna, dlatego nie mogła uczestniczyć w pogrzebie swojego męża i dziecka”. Dodał też: „Inna kobieta straciła dwoje dzieci i męża. Była gościem, przyjechała do Lahore z sąsiedniej miejscowości. Wróci do swojego domu bez męża i dzieci. Brakuje słów, którymi można by jej współczuć. W tej dołującej i traumatycznej sytuacji ciągle pocieszamy naszych wiernych słowami, które Jezus powiedział po zmartwychwstaniu: <Pokój z wami!>”.

W poniedziałek w diecezji Lahore odbyło się 20 pogrzebów. W środę w katedrze w Lahore odbył się pogrzeb dwójki rodzeństwa (15 i 14 lat), któremu przewodniczył arcybiskup Shaw. Hierarcha poprosił Stowarzyszenie Papieskie Pomoc Kościołowi w Potrzebie o napisanie słów pocieszenia, które będą odczytywane podczas pogrzebów. Dziękując Stowarzyszeniu arcybiskup Shaw stwierdził: „Potrzebujemy waszej modlitwy, abyśmy mogli kontynuować misję, którą zlecił nam zmartwychwstały Jezus Chrystus”.

Pakistan jest krajem, który Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie traktuje priorytetowo. Oprócz wsparcia dla ofiar prześladowań, zapewnia stypendia mszalne dla księży, wspiera siostry zakonne, kształci kleryków, katechistów, dostarcza Biblię dla dzieci. Dostarcza także środki potrzebne do prowadzenia katolickich mediów i dzieł ewangelizacyjnych oraz na budowę kościołów.

Autor: John Pontifex (Wielka Brytania)

ks. Marcin Dąbrowski

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW