Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Pakistan: Dwie chrześcijanki porwane i zmuszone do ślubu z wpływowym muzułmaninem

O porwaniu córek powiadomił ich ojciec. Policja oskarżyła go o picie alkoholu. Władze zmieniają prawdę, bo są uwikłane w układ z przestępcami.

Wpływowy biznesmen przy pomocy grupy przestępczej porwał dwie siostry, zmusił do konwersji i wziął z nimi ślub. Ojciec zgłosił sprawę uprowadzenia córek policji, ale urzędnicy zaczęli mataczyć w śledztwie i następnie zablokowali postępowanie, oskarżając ojca chrześcijanek o nadużywanie alkoholu, znęcanie się nad córkami, które przed nim uciekły, ze strachu. Ksiądz katolicki z diecezji Faisalabad, John William stwierdził, że to typowa praktyka władz i policji, które powiązane z przestępcami, biorąc często udział w przestępczym procederze, mataczą w śledztwach tego typu. Ojciec dwóch dziewcząt, Rehmat Masih jest chrześcijaninem mieszkającym w dystrykcie Jhung District (Faisalabad), dystryktu, który jest areną brutalnych i częstych ataków na chrześcijan. Sprawca i zleceniodawca przestępstwa, Muhammad Waseem, muzułmanin, jest, zdaniem ojca dziewczynek, liderem grupy ekstremistów. „Kilka tygodni temu przyszedł do mojego domu z uzbrojonym mężczyzną, domagając się oddania moich córek w celu małżeństwa z nimi", jest zatem najbardziej podejrzana osobą o porwanie chrześcijanek.

Policja po złożeniu wniosku o popełnienie przestępstwa przez muzułmanina, odpowiedziała, że „Waseem jest szanowanym i wpływowym biznesmenem, oskarżenia wobec niego są fałszywe", a dziewczynki uciekły ze względu na patologiczna sytuację w domu rodzinnym. Jeden ze świadków wydarzeń, sąsiad Masiha, muzułmanin, Shahid Malik stwierdził w rozmowie z AsiaNews: „Znam Rehmata od 20 lat. To przyzwoity człowiek. Nigdy nie słyszałem w jego ustach przekleństw. Policja nic nie zrobi przeciw Waseemowi, to zbyt wpływowy człowiek".

25 maja Muhammad Waseem poślubił wbrew jej woli Saimę Masih, w obecności Mullah Muhammad Qasim Zubair. Podczas ceremonii zaślubin, dziewczyna została siłą konwertowana na islam. Lokalne źródła podają, że duchownym obecnym podczas tej uroczystości był religijny lider grupy -e-Sahaba Sipe odpowiedzialnej za porwania dziewcząt chrześcijańskich i hinduistycznych. Ojciec dziewczynek jest zrozpaczony i zdesperowany, powiedział wprost, że „policja oraz władze Pendżabu służą grupom ekstremistycznym, są współwinne temu procederowi, biorą za to pieniądze".

Obok Pakistanu, krajem gdzie dokonuje się porwań chrześcijańskich dziewczynek jest także Egipt oraz Irak (Zob. Wywiad z siostrą irakijską Hatume:

http://www.pkwp.org/news/2011/irak_porwania_tortury_gwalty_na_chrzescijanskich_dziewczynkach_dokonywane_przez_muzulmanow_%28dokument_w_niemieckiej_wdr%29/).

(AsiaNews/PKWP/opr. TMK)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW