Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Pakistan: Chrześcijańskie groby zniszczone. Gwałt na chrześcijance

Chrześcijańskie groby zostały doszczętnie zdewastowane, a młoda chrześcijanka zgwałcona przez muzułmanów.

W obu przypadkach, a dołączywszy również informację, którą podawaliśmy wczoraj można dostrzec powszechność, celowość i systemowość w antychrześcijańskich działaniach w Pakistanie. Dramatyzm sytuacji potęguje dodatkowo bierność władz, urzędników i policji w doprowadzaniu przestępców przed sądy, a nawet współpraca z przestępcami w zwalczaniu ofiar popełnianych czynów.

W Chak Jhumra (Faisalabad), muzułmańscy właściciele ziemscy zniszczyli i zbezcześcili miejsca pochówków chrześcijan, używając traktorów do zaorania ziemi cmentarnej i do niszczenia grobów. W Faisalabad, przedstawiciele Narodowej Komisji ds. Sprawiedliwości i Pokoju Kościoła katolickiego w Pakistanie interweniowali już do władz pakistańskich w tej sprawie. Członkowie komisji przybyli również na miejsce przestępstwa, aby przeprowadzić własne śledztwo.

Ks. Joseph Jamil, kapłan z Faisalabad surowo potępił antychrześcijańską przemoc, powiedział, że Kościół monitoruje stale te przypadki. Najwięcej ataków ma miejsce w centralnej prowincji Pendżabu.

W ostatnim czasie wypłynęła również na światło dzienne tragedia osobista 29-letniej chrześcijanki, która została porwana przez muzułmański gang i przez nich zgwałcona. Pokrzywdzona, pani Afshan Sabir jest pracownicą fabryki i matką trójki dzieci. 27 marca została napadnięta niedaleko, słynnej z morderstw na chrześcijanach, miejscowości Gojry.

Kiedy po przestępstwie zgłosiła swoją sprawę na posterunku policji, przyjmujący zgłoszenie oficer zamiast pomóc skrzywdzonej kobiecie, rozpoczął zacieranie ślady przestępstwa, stając tym samym po stronie przestępców. (AsiaNews/PKWP/The Pakistan Christian Post/opr. TMK)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW