Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Pakistan: Chrześcijanka zamordowana za odmowę konwersji i małżeństwa

Muzułmanin oskarżony o zabójstwo 24-letniej Sonii Bibi

Sonia Bibi

W Pakistanie trwa postępowanie w sprawie muzułmanina oskarżonego o zastrzelenie chrześcijanki, która nie chciała się z nim ożenić i przejść na islam. Jak podano, 24-letnia Sonia Bibi została zastrzelona na przystanku autobusowym Fazaia Colony w Rawalpindi, niedaleko stolicy, Islamabadu.

Policja szuka Muhammada Shehzada, muzułmanina, który miał strzelić Bibi kilka razy w głowę. Jego wspólnik, znany jako Faizan, został zatrzymany po incydencie w poniedziałek (30 listopada br.). Faizan zabrał Sonię na motocyklu i zawiózł na spotkanie z Shehzadem, który następnie zastrzelił dziewczynę.

Źródła związane ze stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International) podają, że na kilka dni przed śmiercią Sonia Bibi i jej rodzina odrzucili propozycję małżeństwa Shehzada. Bibi pracowała jako sprzątaczka domowa i troszczyła się o dobro swojej rodziny, której była głównym żywicielem.

Oprócz rodziców Bibi zostawiła czworo młodszego rodzeństwa - trzy siostry i brata. Wydarzenie to ma miejsce pośród rosnących obaw o bezpieczeństwo chrześcijańskich i hinduskich dziewcząt w Pakistanie, takich jak Maira Shahbaz, która otrzymała groźby śmierci po ucieczce od muzułmanina, który zmusił ją do poślubienia go i przejścia na islam (zobacz: https://pkwp.org/newsy/pakistanka_walka_o_sprawiedliwosc)

Neville Kyrke-Smith, dyrektor krajowy PKWP w Wielkiej Brytanii, był zszokowany tym zabójstwem: „Składamy najgłębsze kondolencje rodzicom, którzy tragicznie stracili Sonię, swoją najstarszą córkę. Zabójstwo to ukazuje śmiertelne niebezpieczeństwo, z jakim spotykają się dziewczęta i młode kobiety - szczególnie te ze środowisk chrześcijańskich i innych mniejszości - w sytuacjach, w których są one poddawane presji, by wyjść za mąż i porzucić swoją wiarę. Należy pilnie podjąć działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa tym młodym. Wzywamy osoby sprawujące władzę w Pakistanie i nasz własny rząd do działania już teraz. W przeciwnym razie będzie tylko więcej bardziej tragicznych i podobnych do tego przypadków”.

Działacz praw człowieka z Lahore, Sajid Christopher, z Human Friends Organisation w Pakistanie, powiedział PKWP: „Zabicie Sonii Bibi jest strasznym i przerażającym czynem. Straciła życie za odrzucenie propozycji zamiany religii i zawarcia małżeństwa. Zdecydowanie potępiam ten akt. Wyrażam moje najszczersze kondolencje dla rodziny tej niewinnej ofiary”.

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW