Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Pakistan: Chrześcijanie w więzieniach są dyskryminowani

Chrześcijańscy więźniowie w pakistańskich więzieniach podlegają silnej dyskryminacji i torturom.

Według katolickiego prawnika działającego w Faisalabad, Moazzama Aslama Bhattiego chrześcijanie wszędzie, niezależnie od regionu, podlegają dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu, jednak w więzieniach ich sytuacja jest tragiczna i najbardziej dotkliwa. Bhatti opowiedział to naszej organizacji. Jest osobą najbardziej kompetentną w tej materii, ponieważ razem z ojcami dominikanami, odwiedza regularnie skazańców chrześcijańskich w więzieniach udzielając im prawniczych porad. Prawnik alarmuje. Wielu przebywających w celach chrześcijańskich więźniów swobodnie mogłoby wyjść na wolność za kaucją, jednak nie mają pieniędzy.

Aresztom podlegają także dzieci, które muszą przebywać z uwięzionymi matkami. Chrześcijanie pomijani są przy rozdawaniu żywności, ubrań, lekarstw. To musi się zmienić, żąda Bhatti. Ze względu na niski status społeczny, ubóstwo, marginalizację społeczną chrześcijanie nie mają środków na wynajęcie prawników. Bhatti, który studiował i pracował w Anglii stwierdził: „Pomimo dobrej pracy, świetnych perspektyw zagranicą, wróciłem do Pakistanu, żeby zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby pomóc ludziom tutaj, na miejscu". Wie wprawdzie, że sam niewiele może zmienić, ale jest dumny, że „w tej części świata, gdzie chrześcijanie są dyskryminowani, gdzie są spychani na margines społeczny, może coś dla nich zrobić".

Według danych dominikanina, Iftikhara Moona, który posługuje w diecezji Faisalabad wśród więźniów, spośród 5000 więźniów w tym mieście, od 85 do 100 osób, to chrześcijanie.

(PKWP/tłum. TMK)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW