Dołącz do nas
na facebooku

Odwiedź nasz profil

Dołącz do nas
na YouTube

Odwiedź nasz kanał

Śledź nas
na Twitterze

Welcome!

Pakistan: 20 kwietnia - dniem modlitwy w intencji Asii Bibi

The Masihi Foundation, organizacja zajmująca się pomocą marginalizowanym społecznościom w Pakistanie, 20 kwietnia ogłosiła dniem modlitwy i postu w intencji Asii Bibi, kobiety skazanej na karę śmierci z powodu domniemanego bluźnierstwa przeciwko Mahometowi. Ponadto wzywa chrześcijan na całym świecie do zapalenia tego dnia świecy i specjalnej modlitwy za przebywających w więzieniu i skazanych na śmierć wyznawców Chrystusa.

Diecezja katolicka w Pakistanie przyłączyła się do tej akcji. Również Kościół we Włoszech wyraził swoją aprobatę. Biskup Islamabadu, Rufin Anthony, także prosił wszystkich chrześcijan o przyłączenie się do modlitwy i postu w intencji skazanej kobiety, która pomimo obecnie doświadczanej choroby, sama także modli się i pości.

Życie Asii Bibi jest w dużym niebezpieczeństwie, ponieważ może ona zostać zamordowana w więzieniu. Od 1986 r. do 2010 r. w Pakistanie, doszło już do 43 zabójstw osób oskarżonych o bluźnierstwo. Wśród zabitych byli chrześcijanie, muzułmanie oraz wyznawcy hinduizmu.

(AsiaNews/PKWP/tłum. Magdalena Ratajczak)

Twój
koszyk

BRAK PRODUKTÓW